Zile Belediyesi köpekleri ölüme terk ediyor

Tokat’ın Zile ilçesinde vatandaşların şikayeti üzerine sürü hâlinde yatan köpeklere Belediyenin ekipleri uyuşturucu iğne atarak 5-6 uyuttukları köpekleri bilinmeze götürüldükleri iddia edildi.

Hayvan severler
köpekleri neden uyuşturucu iğne ile uyutulup alıyorsunuz diye tepki vermelerine soranlara tedavi edip geri bırakacağız ya da birilerine saldırdı bu yüzden aldık diyorlar. Ama ısırma raporu istendiğınde kanıt gösteremiyorlar.

Zile’de bulunan hayvan severler köpeklerin uyutularak alınmasına tepkilerini şu şekilde dile getirdiler.
” Zile Belediyesi ekipleri vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine ilçe geneli nerde köpek varsa uyuşturucu iğne ile bayıltıkdan sonra bu canları dağ başlarına ve köy yollarına atıyorlar.
Zavallı hayvanlar atıldığı bölgelere yiyecek içecek bir şey bulamıyor ve telef oluyorlar.
Hangi akılla, mantıkla bu masum canları ölüme terk ediyorlar. Anlamak mümkün değil

Zile Belediyesi kısırlaştırma yapmıyorki aldıkları köpekleri kısırlaştırıp alındığı yere bıraksın. Zile Belediyesi resmen 5199 kanunu ihlal ederek suç işliyor.
Biz bir kaç gönüllü olarak. Belediyenin sokak Hayvanları için yapmadığı kısırlaştırma ve tedavilerini tamamen kendi olmayan kendi maddi imkânlarımızla özel veterinerde yaptırıyoruz. Zile Belediyesi sokakda köpek bırakmadı.’şeklinde konustular.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: