Yenimahallede şikayet üzerine köpekleri uyutarak aldılar

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Yuvaköy Mahallesinde BP Tower da oturan bazı kişilerin sikayeti üzerine 4 köpek bilinmeze gitti

BP Tower’da ikamet eden hayvan sever Elif Gamze Bozo yaşanan olay hakkında şunları söyledi.

“Ablamla evimizin balkonunda otururken sitemizin bahçesinde köpeklerin havlaması ile aşağıya baktığımızda.
Sitemizin çılgın çocuklarınn uyuşturucu silahla bayıltığını gördük. Ablam hızla bahçeye indi bu hayvanlara neden bunu yapıyorsunuz diye tepkisini gösterdi. Ardından ben bahçeye indim köpeklerimizi uyutan görevliler. Site sakinleri tarafından köpeklerin arabaların üzerine çıkıyor şeklinde şikayetleri üzerine geldiklerini ve köpeklerimiizi götüreceklerini söylediler. Biz bahçeye geldiğimizde 4 köpegimiz uyuşturucu ile bayıltılmış ve araçlarına eşya yüklercesine yüklüyorlardı.
Binamızda oturan komşuların yarıdan fazlası hayvan severlerden oluşmakta ve tüm komşularımız hep birlikte bu Köpekleri besliyor, sağlıkları ile ilgileniyorduk. Köpekler
bizlerin de araclarımızın üzerine de çıkıyor. Ama asla onlara dokunmuyoruz. Onları rahatsız etmedik. Ancak kendini bilmezler yüzünden Ankara İl Orman Müdürlüğünden geldiklerini söyleyen kişiler tarafından köpeklerimiz götürüldü.

Gerekçeleri köpeklerin hiç kimseye saldırması. asla yoktur. Gerçekten yüreğinde sevgi taşımayan toplum içinde yaşıyoruz. Hayvan sevmek zorunda değilsiniz ancak yaşamlarına saygı duymak zorundasınız.

Bahcemizdeki köpekler. Elimizde poşet görünce mama bekliyorlardı. Onları besleyince patilerini uzatıp sanki bize teşekkür ediyorlardı.
Köpeklerimizi alanlara ayrıca Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşara sesleniyorum.
5199 sayılı yasa 6. Madde gereğince hayvanları yerine bırakmak zorundasınız.”dedi

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: