Van kedileri ‘sevgisiz’ kaldı

Dünyaca ünlü ve Van’ın maskotu olan Van Kedileri, Yerli ve yabancı turistlerin Van iline gelince mutlaka ziyaret etmeden gitmezdi. Koronavirüsü salgını nedeniyle hiç ziyaretçinin uğramadığı Van Kedi Villası’nda koruma altındaki kedilerin gözleri yollarda kaldı. İnsanlarla teması tamamen kesilince sevgisiz kaldılar.

Cana yakınlığı, beyaz, ipeksi kürkü, aslan yürüyüşü, tilkikuyruğuna benzeyen uzun ve kabarık kuyruğu, değişik göz renkleri ve güzelliğiyle insanları büyüleyen dünyaca ünlü Van kedilerinin insanlarla teması kesildi.
Korovavirüsü salgınından sonra Van kedililerinin bulunduğu Van Kedi Villası’nda tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Van Kedi Villası’nda da bir takım önlemler alındı. Korona virüsünün hayvanlara da bulaştığı yönündeki bazı haberlerin ardından Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü yetkilileri, ziyaretleri durdurma kararı aldı.
Ziyaretlerin durdurulmasıyla birlikte Van kedilerinin insanlarla ve personelle teması kesildi. Böylece insan sevgisine ihtiyaç duyan Van kedileri, hayat normalleşene kadar sevgisiz kalacak.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: