Ünlü Oyuncu, Model ve Manken Burhan SIRMABIYIKOĞLU : Ülkemizde CAN’ lara yeterli derecede ilgi gösterilmiyor

Ünlü Oyuncu,Model ve Manken, Burhan Sırmabıyıkoğlu: “Ülkemizde CAN’ lara yeterli derecede ilgi alaka gösterilmiyor.”dedi

Ünlü Oyuncu, Model ve Manken, Burhan Sırmabıyıkoğlu”dan Gazete Patiye ÖZEL Röportaj verdi.

Gazete Pati: ideal Hayvansever kimdir?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Hayvanları koşulsuz, tüm benliği ile seven kişidir.

Gazete Pati: Bu günkü Hayvan Hakları Yasasını nasıl görüyorsunuz, yeni Yasanın çıkması için ne yapmalıyız.?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Çok üzgünüm öncelikle, malesefki güzel ülkemde, güzel insanlar CAN’lara yeterli derecede ilgi alaka göstermiyorlar.
Hayvanlara olan ilgi yanlizca sevmekle dogru orantılı değil, Hayvancanları tam bir bütün olarak sevmek gerekiyor. Onların sağlık, besleme ve her tür ihtiyaçlarını karşılamalıyız.

Ayrıca biz Hayvanseverler olarak,yeni Yasanın çıkması en büyük isteğımız ve temennimiz,bu Yasanın çıkmasiyla CAN’ ların çok daha rahat edeceğine ve onların özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum. Bu Yasanın çıkması için Devletimizden ve mualefet partillerden Yasanın ivedi  olarak çıkmasıyla ilgili hareket etmelerini bekliyorum.
Yasa için yaptığım. TBMM deki canlı bire bir görüşmelerde. Çok olumlu ve Yasanın acil olarak çıkması için, Hayvansever bir sanatçı olarak başarı ile tamamladık. Sonucunu takip ediyoruz.

Gazete Pati: Görevini sokak hayvanları için yapmayan Belediyeler ve Veterinerleri ne yapılmalı

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Bu bir denetim mekanizması ile denetlenmeli ve görevini yapmayanlara cezai işlem uygulanmalıdır. Bu başlı başına çok önemli ve ciddi bir konudur.

Gazete Pati: Türkiye sokaklarının Hayvanlarımız açısından Avrupa gibi olması icin neler yapılmalidir?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Birinci olarak halkımızı Hayvanlar konusunda tam olarak bilinçlendirmeliyiz Sokak Hayvanları için yapılması gereken öncelikler hakkında uzman kisiler tarafindan konuyu uygulamaya geçtiğinde denetlemeliyiz.

Gazete Pati: Hayvanseverler ve Belediye iliskileri nasil olmalıdır?

Burhan Sırmabıyıkoğlu: Kesinlikle Belediyeler ve Hayvanseverler arasında iyi bir dayanışma sergilenmeli, bir bütünlük sağlanmalıdır. Bu birliktelik CAN”larımıza her türlü kolaylığı saglayacaktır.

Gazete patiyi ve Pati Gazetesini nasıl değerlendiri yorsunuz Gazetepatinin takipcisi olarak bizleri nasil buluyorsunuz..?

Burhan Sırmabıyıkoğlu:
Türkiyede CAN”lar için yapilan her türlü Tv, Görsel ve Yazılı Basın, Sosyal agların hepsine ihtiyaç vardır ve desteğim tamdır.

CAN” ar icin gazetepati.com’un ve patigazetesi.com yaptığınız her haberi önemsiyorum ve takip ediyorum.
Hayvanseverlerin ve CAN”ların sesi oluyorsunuz emek veren herkesi tebrik ediyorum. Bir sanatçı bir Hayvansever olarak tesekkur ediyorum ve destekliyorum.

Mehpare OYMAK.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: