Tire’de bir cani tüfekle köpeği öldürdü

İzmir’in, Tire ilçesinde bir vatandaş, koyunlarına saldırdığı iddiasıyla tüfekle ateş etti bir köpek ölürken diğeri vücuduna gelen saçmalardan
dolayı yaralandı.

Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Gönenç köpeği katleden şahıs hakkında emniyete şikayetde bulundu. Köpeği vurarak ölmesine neden olan şahsın emniyet güçlerince yakalandı. Şahıs ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Gönenç konu ile ilgili şunları söyledi. “Hayvansever bir arkadaşımız aradı. Sokağında beslediği köpeklere traktörle seyir halinde iken bir şahıs tarafından tüfekle köpeklere ateş edildiğini, kendisinin de buna şahit olduğunu söyledi. Üzerinde pijamaları olmasına rağmen traktörün peşinden koşan hayvan sever arkadaşımız köpeği vuran kişiye neden öldürdüğünü sorunca köpek katili kişi köpeklerin koyunlarına saldırdığını o yüzden köpekleri vurduğunu.” söyleyerek olay yerinden hızla uzaklaşmış.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen. Polisler tarafından ölen köpek üzerinde yapılan incelemede 2 kurşun izine rastladı.

Olayı gören tanıkların ifadesini alan. Polisler eşgali ve adı öğrenilen tüfekli saldırgan göz altına alındı. Olay şahitleri şahsı teşhis etti.
Saldırğan emniyetde alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Hayvan sever silahlı saldırgan hakkında şikayetci oldu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: