Timur Ugan, Marmaraereğli ve bölgesindeki beslemeleri “Aşhan desteği” ile yaptık

Dayanışma hayvan hakları Fedarasyonu Başkanı Timur Ugan şu ifadelere yer verdi.
“Federasyonumuza gelen ihbar ve bazı sosyal medya paylaşımlarında yanlış bir duyumla Tekirdağ, Yeniçiftlik gölet bölgesinde yangın çıktığı gölet çevresinin tel örgülerle kapatıldığı ve buna bağlı olarakda. Gölet bölgesine köpeklerin girip çıkamadığı yazıldı ve bu yönde ihbarlar geldi.

Fedarasyon yönetiminde arkadaşlarımız ile Yeniçiftlik göletine gittik.
Bölgeyi adım adım gezdik. Hiç bir yerde yangın izine rastlamadık.

“AŞHANA DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Asayiş ve güvenlik nedeniyle piknikçi ve balıkçı araçlarının girmemesi için sadece ve sadece tek gölete giriş kapısının kapatıldığını orda da fotoğrafta görüldüğü gibi köpeklerin girip çıkacağı açıklık olduğu tesbit edilmiştir.

Yüz metre sağında ve solunda gölete inen bugün de çok sayıda piknikçinin girdiği yollar mevcuttur. Köpeklerin suya yiyeceğe ulaşmasında bir engel yoktur. Besleme sırasında seslendiğimizde tümü su kenarından koşup geldiler. Gölete sürekli besleme için giden arkadaşlarımız son günlerde bazı yavrulu anneleri göremediklerini belirtmişlerdir. Konuyu araştıracağız. Gölet cevresininin önemli bölümü özel mülk tarla gölet ve taşkın alanı sorumluluğu ise TESKİ kurumuna aittir. 20 futbol sahası büyüklüğündeki arazinin yeni bir tel örgü ile kapatılması söz konusu değildir. Bu bölgede özgür yaşayan canların şimdilik tedavileri ve sürekli beslenmeleri gönüllülerce karşılanmaktadır.Besleme çalışmamız bugün de AŞHAN DESTEĞİ ile gölet çevresi ve Marmaraereglisi, G.yaka ve Çerkezköy yolunda besleme yapılmıştır.
“AŞHAN” yöneticilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: