TİMUR UĞAN HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI OLARAK TEPKIMİZ ÇOK DAHA SERT OLACAĞI GERÇEĞİNE HERKES KENDİNİ HAZIRLAMALIDIR

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Timur Uğan, ‘Hayvanlara karşı işlenen bireysel ve kurumsal şiddet ve katliam, tecavüz artarak sürüyor.”dedi.

Son günlerde basına yansıyan iğrenç bireysel saldırılar yanı sıra Küçükçekmece Belediyesinin yıllardır katliam yapan sandalyeye demir atmış bir türlü görevden alınmayan müdür ve görevlilerinin kedi katliamı da var. Hayvanları katleden bireylerin tutuklanması istemi yanı sıra, Belediye personelinin de görevden alınması ve mahkemeye verilmeleri konusunda ısrar ve girişimlerimiz sürdürüyoruz. Ayrıca henüz basına yansımayan sayısız olay da takibimizdedir.”diyen Uğan sözlerine şu şekilde devam etti

“TBMM HAYVAN HAKLARI KOMİSYONUNDA DİLE GETİRDİĞİMİZ VE KABUL GÖREN TALEPLERİMİZ KIRPILMADAN ÇIKARMASINI BEKLİYORUZ”

Yeni yasada mobil kliniklerin yasaklanacağını umut ediyoruz. Katil mobil klinik sahipleri, kalıcı yerler kurarak yine Belediyelerle işbirliği halinde köpekleri canlı canlı gömerek para kazanmaya devam ediyorar. Bunları deşifre edeceğiz ve kamu oyu ile paylaşacağız.
Mobil klinikleri takip etmeye devam ediyoruz.

Tüm bunlara zemin hazırlayan. Siyasilerin bir türlü TBMM de gündeme dahi almadığı yasa bir an önce TBMM den yasallaşarak çıkar.

” YENİ HAYVAN HAKLARI KANUNU TEKLİFİ BİR AN ÖNCE TBMM DE GÖRÜŞÜLEREI YASALLAŞIR’

Aksi durumda yasa çıkmadığı takdirde sokak hayvanlarıa yönelik tecavüzler, öldürmeler, kötü muamele, işkenceler bitmek bilmeyecek. Bunların yanısıra Belediyeler Hayvanlara yönelik suç işlemeye devam edecekler.

Biz hayvan hakları savunucuları olarak artık tepkilerimizi daha sert bir şekilde göstereceğiz. Artık bu gerçeğe her kes kendini hazırlasın.”dedi

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: