TALHA KAÇAR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ

Talha Kaçar (15) : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şu şekilde seslendi.
“Sokak hayvanları ile ilgili yasa çıksın. Hayvanlar ile ilgili ders okullarda zorunlu olsun”

“Sayın Cumhurbaşkanım şiddetin ilk evresi olan hayvana şiddet ve suistimal vicdanı olan her birey de derin üzüntüye neden olmaktadır.
Bu gün sessiz bir cana kıyan ilerleyen zaman diliminde farklı suçlara meyil etmekte olup bunun sonucunda kadına, çocuğa şiddet, ölümler ve tecavüzler artarak devam etmektedir.

Biz hayvan severler olarak hayvanlar ile ilgili yasanın bir an önce çıkmasını bekliyoruz.
Ayrıca ben İstanbul Beyoğlu Cemal Artüz imam hatip ortaokulu öğrencisiyim. Okullarda hayvanlar ile ilgili bir ders olsun. Hayvan sevgisi bir çocuğa ana sınıfından başlayarak eğitim ve ders verilsin. Bu eğitimi alan çocukkar vicdanlı ve hayvan dostu olarak yetişsin bu sayede. Bu günün çocukları yarının büyükleri oldukları zaman şiddet eğiliminden uzak olacaktır.
Ben 15 yaşında ortaokul öğrencisi olarak bunu düşünüyorum.
Sayın Millieğitim Bakanı Ziya Selçuk’a da seslenmek istiyorum. Okullarda hayvanlar ile ilgili ders zorunlu olsun.
Mesala benim hayvanlar ile iletişimimim şu şekilde oldu. Keşke okulunda ders olarak okumuş olsaydım.
Bir gün okul çıkışı soğuk bir kış günü arkadaşlarım aç perizan yavru köpekler görür ve benden yardım ister bende bunu öğretmenime söyledim.
Öğretmenim ve arkadaşlarımla o yavru köpekleri korumaya aldık besledik. Büyüttük benim hayvan sevgim bu şekilde başlamış oldu.
Öğretmenlerim ortaokul hayatım boyunca hep bana destek oldular. Mama aldılar tedavi lerde yanımda oldular. Şuan Kervan Özel Saglık meslek lisesi öğrencisiyim ve burdaki öğretmenlerim de hayvalar ile ilgili her konuda bana destek oluyorlar bu desteklerden ötürü tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım temennimiz vicdanlı ve bilinçli hayvan sever nesil yetişdirmek sizin elinizde lütfen okullarda hayvanlar ile ilgili ders zorunlu olsun.
Ayrıca hayvan hakları yasası çıkmadığı sürece döngü haline gelmiş olan hayvan çocuk ve kadın şiddet ve tecavüz bitmeyecek belediyeler görevlerini yapmayacak sizlerden ricam biran önce hayvan hakları yasası çıksın.”dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: