Suuçtu Tabiat Parkı I. Derece Doğal Süt Alanını Koruyalım Eyleme de Varız!

Türkiye’de doga katilamları dur durak bilmiyor. Her gün yeni bir doga katliamı yapmaktan bıkıp usanmadılar. Suuçtu tabiat parkının işlemeciliği için Mustafa Kemal Paşa Belediye başkanı Mehmet Kanar ile Bölge Müdürü Hakan Mumcuoğlu arasında 20 yıllık sözleşme imzalandı. İmzalanan bu sözleşme kanunlara aykırdır.

Suuçtu tabiat parkı bir milli degerdir işletmesi bir belediyeye ve başkanına verlimez. Suuçtu tabiat parkı dogal bir sit alandır ve kanun ve devlet tarafından korunmaktadır.

Suuçtu tabiat parkı ve ilçeye 17 km mesafede bulunuyor. Parkının bulunduğu alan; I. derece doğal sit konumunda ve 10 hektarlık bir alanı kapsıyor. Tabiat parkının ana kaynak değeri Suuçtu Şelalesi; 38 metre yükseklikten dökülmektedir.

Çok yakında Mustafa Kemal Paşa Belediye başkanı Mehmet Kanar’ın Suuçtu tabiat parkında inşatların başlamasına ve binaların yükselmesine şaşırmayacagız. Doga katliamına dur diyecek bir tek devlet yetkilisi

Suuçtu tabiat parkı I. derece doğal sit konumunda ve 10 hektarlık bir alanı kapsıyor. Bu alandan bir ot bile koparmak kanuna aykırıdır.

Çok yakında Suuçtu tabiat parkını koruma eylemleri için bütün çevre insanları ve Türkiye’nin her yerinden insanlar Suuçtu tabiat parkına gelecekler..

Unutmayın ki doğa tarih boyunca intikamını muhteşem bir şekilde almıştır.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: