Soçed Genel Başkanï İyem; canlara yapılan zulümden duyduğu üzüntüyü dile getirdi

ef=”http://gazetepati.com”

sözün bittiği yerdeyim … her gün bu canlara yapılan zülm ve işkencelere şahit oldukça , her whatsaap hattına ihbar geldikçe yüreğim yangın , yüreğim yorgun ..

duydukça , gördükçe, onlar için mücadele etmeye daha çok yemin ederek dikiliyorum ayağa ; ama bazen kelimeler düğümleniyor , başımı dahi kaldırıp kendi canlarımın gözünün içine bakamıyorum ..

ne diyeceğim ki ” bir can daha insanoğlunun vahşetinde en kahpece öldürüldü ve biz hiç bir şey yapamadık ” …

onları yaşatmak için , maddi manevi çabalarken bizler, karşımıza çıkan insan müsveddeleri karşısında” bu kadarı da olamaz ” “hayır bu kötü bir kabus olmalı” diye telkin ve temennilerde bulunurken, o kadar yobaz , insanlıktan nasibini almamış , o kadar bencil , cahil , adamlıktan bir haber insanlara laf anlatmaya çalışmak ,ikna etmek de cabası…

düşünüyorum, dua ediyorum , yalvarıyorum kimi zaman Rabbime ..
“ey Rabbim benim canımı , canlarımdan önce alma , yoksa bu insanlık dışı muameleye kim bilir nasıl maruz kalırlar , nice olur halleri , ne yer ne içerler, bir barınakta soğuk taşlar üstünde mi yatarlar , yoksa bir otoban kenarında hiçliğe doğru adım mi atarlar ..!?

hayvan beslemeyen, ona can yoldaşım demeyen hiç kimse anlamaz bizim çektiklerimizi..

onların en doğal , en sahip olması gereken parklar , bahçeler , sokaklar , ormanlar , köyler , dereler , tepeler varken hepsini toplayıp yanınıza , dizinizin dibine almak istersiniz onları .. çünkü ancak öyle korurum insanlardan ,onların kötülüklerinden diye düşünürsünüz hep ..

taşlanmasın, sopayla vurulması , biri vurup kaçmasın , tecavüz edilmesin , patileri kesişmesin diye tüm gördüğüm , gözümün değdiği , gönlümün köprü kurduğu her canlıyı alıp bağrıma basmak isterim ..

korkarım ..
gece acı bir inilti duyduğumda o kadar dalgın da uyusam kalkar ,irkilir acaba nerede kim ne yapıyor diye kalbim hızlı hızlı çarpar , gecenin karanlığında koşar adım sesin geldiği yöne koşarım .. koşarken de dua eder , “rabbim nolur kötü bir şey olmasın ” diye dua ederim ..

benim gibi candan sevenlerin ortak duygularıdır bunlar.. bir lokma ekmek vermeyen , bir baş okşamayan hiç kimse anlayamaz bizi..

sesiz kulların sesi olmaya , Yaradılanı yaradandan ötürü sevmeye yemin etmişiz biz ..

insan da aynı .. hayvanları sevdiğimiz için insanlardan uzaklaşıyoruz belki ama insanlara kıymıyoruz , aksine daha çok merhametli ve vicdanlı davranıyoruz .. sadece insanlığımızdan utanıyoruz ..

tek duamız var ; onlar öldürüldükçe Rabbim bize dayanma gücü , onlar için daha .ok mücadele gücü versin ve ebedi hayatta kaybettiğiniz canlarımızı görmek dilimizdeki dua ..

merhametli ve vicdanlı tüm yürekleri #birnefestesenver sloganıyla iyilik hareketimiz #SOÇED ailesine desteğe çağırıyoruz ..

kenetlemişsek, güçlü olursak zalimler karşısında iyiler kazanacaktır ,,
“Allah iyilerle , iyilik edenlerle beraberdir”

SON OLARAK;

Dün Hindistan’da hamile bir file içinde patlayıcı olan ananas yedirdiler. İçindeki yangıyı söndürmek için nehire koştu ve orda içindeki patlamayla öldü… Karnındaki bebeğiyle..

Birine insan demek, bu gezegendeki en büyük küfür ve hakaret…!
Birine iltifat etmek istiyorsanız hayvan diyin…!

selam ve dua ile ..
Mihrimah Jale İYEM
SOÇED GENEL BAŞKANI

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: