Silivri ve Çatalca’yı kapsayacak bir hayvan hastanesi kurulması şart

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ‘Silivri ve Çatalca’yı kapsayacak bir hayvan hastanesi kurulması şart olduğunu bu konuda. Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Imamoğlu’na destek vermeye hazırız.’ dedi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz İstanbul belediyelerince Silivri ve Çatalca ormanlarında açlık ve ölüme sürgün edilen sokak köpeklerini İBB Meclisinin gündemine taşıdı.

Bu vicdansızlığa kayıtsız kalmayarak gündemde tutan Yılmaz’a teşekkür ederiz. İstanbul’un belediye başkanlarına İBB meclisinde seslenen Volkan Yılmaz “Ne olur İstanbul’un sokak hayvanlarını kamyonlara doldurup Silivri’ye, Çatalca’ya atmaktan vazgeçin. Ben Ekrem İmamoğlu’nun göreve geldikten bu yana İstanbul’da sokak hayvanları için hiç birşey yapmamasından üzüntü duyuyorum. Bizim bütçelerimiz büyük yatırımlara uygun değil ama kendisine o zaman teklif ettim. Silivri ve Çatalca’yı kapsayacak bir hayvan hastanesi kurulması için biz bölgemizde destek vermeye hazırız” dedi.

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı konu ile ilgili olarak şu görüşlere yer verdi.
‘Özellikle Silivri-Çatalca sınır bölgeleri ile her iki ilçenin kırsal alanlarında 3 binin üzerinde terk edilmiş sokak köpeği var. Silivri ve Çatalca’nın bu hayvan hastanesine acilen ihtiyacı var.

Yılmaz’ın göreve geldiğinde bahsettiği doğal yaşam parkı fikrine temelde karşı çıkmış olsak da daha sonrasında kendisi ile yaptığımız görüşmelerde fikrin pozitif çerçevede olgunlaştırıldığını görmek bizleri de mutlu ediyor. Volkan Yılmaz’ın olumlu gündem çağrısına kulak verilmesi gerekiyor. Biz de bu çağrıyı ilk İstanbul Kent Konseyi HHÇG’da gündeme alarak Silivri ve Çatalca’daki minik dostlarımız için Yılmaz’ın çağrısını masaya yatıracağız.”dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: