Şarkikaraağaç çöplüğünde köpekler açlık ve sogukdan ölüyor

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesi cöplüğüne çevre ilçe ve köylerden atılan köpekler açlık, susuzluk ve soğuktan dolayı ölümle karşı karşıya kaldı.

Şarkikaraağaç’da sokak hayvanları için yıllardır emek verip mücadele eden. Hayvansever yaşam gönüllüleri Keziban Çobanoğlu ve Menekşe Ünsal yetkilerden ve hayvanseverlerden yardım ve destek bekliyor.

Hayvansever yaşam gönüllüleri Keziban Çobanoğlu ve Menekşe Ünsal: Şarkikaraağaç çöplüğünde hızla artan köpek sayısı hakkında şunları söylediler. ‘Çevre ilçe ve köylerden sürekli olarak köpekler getirilip ilçemiz çöplüğüne bırakılıyor. Çok kısa bir zamanda köpek nüfusu 300″ün üzerine çıktı. Bir çok hamile ve hasta köpek var.
Kısırlaştırma yok, mama ve besleme yok bu gidişle hamile köpeklerin doğumllarının artması ile burada köpek sayısı binleri bulacak.
Bir kaç arkadaş burada çok kısıtlı imkanlar ile besleme yapıyoruz. Belediyeden ve Hayvanseverlerden mama, yiyecek ve kısırlaştırma ile ilgili destek bekliyoruz.”ifadelerini kullandılar.

Şarkikaraağaç çöplük alanında bulunan 300 köpeğe yetemediklerini ifade eden yaşam gönüllüleri uzanacak yardım elini bekliyor.

Keziban Çobanoğlu ve Menekşe Ünsal:”Sokak hayvanlarının atıldıkları çöplükte çaresizce yaşam mücadelesi vermelerine duyarsız kalmayan tüm pati dostlarına şimdiden teşekkür ediyoruz.’şeklinde konuştular.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: