Samsun’da Suya Düşen Yavru Dostumuz Kurtarıldı

Samsun’un Bafra İlçesinde Kızılırmak çayında soğuk suya kapılan ve üşümekten titreyen yavru can dostumuz duyarlı hayvan severler tarafından kurtarılarak tedavisi yapıldıktan sonra sağlığına kavuşturuldu.

Bafra İlçesinde duyarlı hayvan severlerin dikkati soğuk suya kapılan yavru köpeğin hayatını kurtardı. Bafra İlçesinde Kızılırmak ortasında oluşan adacıkta yavru bir köpeğin inleme sesini Bafra Doğa Ve Hayvan Severler Derneği üyeleri hemen yardıma koştu. Buz gibi suda üşümekten titreyen yavru köpek inleyince çevredeki hayvan severlerin dikkatini çekti. Yavru köpeği mahsur kaldığı yerden kurtaran hayvan severler, tedavisi için motorla hızlıca Bafra Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ne götürdü. Bakım evinde veteriner hekimler tarafından tedavisi yapılan yavru köpek, tekrar bulunduğu bölgeye götürülerek kardeşlerinin yanında doğaya bırakıldı.

Bafra Doğa Ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Zabur Deniz yaptığı açıklamada “Yavrumuzu az önce ırmaktan kurtardık. Bafra rehabilitasyon merkezine getirdik. Burada veteriner hekimler tarafından tedavisi ve aşıları yapıldı. Şimdi taburcu ettik yavrumuzu aynı bulunduğu bölgeye kardeşlerinin yanına getirdik doğasına tekrar geri bırakacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz“ dedi.

haber Can ve Mehpare

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: