Samsun’da Hayvan Severlerin Emeğine Saygısızlık

Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Samsun’da hayvan severler, can dostlarımızın aç kalmaması için kendi imkânları ile yiyecek topluyor, bu şekilde aç kalmaları engelleniyor. Bazı duyarsız kişiler de hayvan severlerin emeklerini sahiplenerek kendileri yapmış gibi hayvanların başında poz vererek resim çekip, kendi hesaplarından paylaşıyor.
Bafra İlçesinde Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneği üyeleri, Bafralı hayvan severler tarafından toplanıp pişirilen tavuk ve makarnaları toplayarak Taflan, 19 Mayıs, Çakallı, Kavak, Kurtulusyolu, güzergâhına dağıtarak can dostlarımızı besledi.
Bafralı hayvan severlerin yaptığı bu takdire şayan çalışmayı, bazı kişi ya da kişiler, beraberinde getirdikleri kovasındaki salçalı ekşimiş yemeği, can dostlarımızın önüne koyarak poz verip resim çekip bazı sosyal medya hesaplarında sokak hayvanlarına değer verdiklerini belirterek, “canlara değer veriyoruz“ şeklinde beyanda bulundular.
Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Zebur Deniz, Can dostlarımıza yapılanın hakaret olduğunu ve hayvanların başında poz vermenin ahlaksızlık olduğunu belirterek “Bafra’daki hayvanseverler olarak can dostlarımızın bu zor süreçte aç kalmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımız evlerinde tavuk ve makarna pişiriyor. Bizler de bu yemekleri sokaklarda yalnız kalan can dostlarımıza ulaştırıyoruz. Bu süreçte herkesten duyarlılık bekliyoruz. Ancak yoğurt kovalarında ekşimiş salçalı ve çöp olan yemekleri can dostlarımızın önüne koyarak bizim yaptığımız çalışmaları kendileri yapmış gibi göstermeleri kabul edilemez. Biz onların yoğurt kovalarında can dostlarımızın önüne koyduğu atıkları çöpe atmak zorunda kaldık. Bunu yaparak pirim elde etmek isteyenler can dostlarımızı buna alet etmesin. Onlar yalnız değildir. Hayvan severler her zaman can dostlarımızın yanındadır. Lütfen bunu yapmayın. Bu kimseye bir şey kazandırmaz.”diye konuştu.

Sokak Hayvanlarının sesi olan Türkiye’nin her yerinden sokak hayvanlarının haberlerinin yapan ve her zaman can dostlarımızın yanında olan GazetePati yönetimi de olayın emeğe saygısızlık olduğunu ve sokak hayvanlarına hakaret edilmesinden dolayı üzüntü duyduklarını belirterek yaşananları kınadı.

Haber;Can & Mehpare

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: