Sahipsiz Hayvanları Besliyor ve Tedavi Ediyoruz

İstanbul Güngören’deki Gazetepati gönüllü muhabirleri, sokak hayvanlarını besliyor ve tedavilerini yaparak onları yalnız bırakmıyor. Gönüllü hayvan severler birçok sahipsiz can dostumuzu sağlığına kavuşturdu.
Güngören’de sokaklarda sahipsiz olan can dostlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan gönüllü hayvan sever muhabirlerimiz tarafından ilk müdahaleleri yapılan hasta can dostlarımızı gerektiğinde parazit aşıları ve tedavileri yapılarak karınları doyurulduktan sonra kendi doğalarına geri bırakılıyor.
Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle esnafın kapalı olması ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasın uygulandığı ilçede yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gönüllü hayvan sever muhabirlerimiz Zafer, Turan, Hatice ve Ahmet can dostlarımız için adeta seferber oldu.
Gönüllü hayvan severler tarafından can dostlarımızın kuduz ve iç parazit aşıları yapıldıktan sonra alındıkları adrese bırakıyor. Korona virüs salgını nedeniyle insanların evlerinde kaldığı ilçede can dostların beslenmesi de unutulmuyor.
Sahipsiz hayvanlara yönelik hastalıkların tedavisi hizmet verdiklerini belirten Gazetepati Güngören Muhabiri Ahmet Özipek, bu hizmetlerin yanı sıra canları beslediklerini de söyledi.
Özipek, “Güngören’de bir grup hayvan severiz. Bu zorlu süreçte canları yalnız bırakmıyoruz. Koronavirüs salgınından dolayı insanlar eskisi kadar sokaklara çıkmıyor. İnsanlar kadar can dostlarımız da zorlanıyor. Özellikle ilçe esnafının kapalı olması hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlamasının olması canların yiyecek bulması oldukça zorlaştırıyor. Bunun yanı sıra aşıları ve tedavileri de eksik. Bizler canlara bu zorlu süreçte destek oluyoruz. Aşılarını tedavilerini yapıyoruz. Beslemelerini de yaptıktan sonra aldığımız yere kendi doğalarına geri bırakıyoruz. Benimle beraber bu işi gönüllü yapan hayvan sever arkadaşlarımıza teşekkür ederim.herkesten de bu zorlu süreçte duyarlılık bekliyoruz.” dedi.
Sahiplenin Can Dostunuz Olsun
Güngören’de tedavileri tamamlanan canlar istendiği takdirde “GazetePati” sayfamız ziyaret edilerek sahiplenilebilir.

Haber Can tokgöz
mehbare oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: