RİZE’DE YABAN HAYATINI YEMLEME VE KORUMA/KONTROL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR.

Rize il genelinde eş zamanlı olarak Rize DKMP Şube Müdürlüğü ve Kaçkar Dağları Milli Park Müdürlüğü ile 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa olarak koruma ve kontrol faaliyeti yaptı. Rize İl Jandarma Komutanlığına bağlı ilçe Jandarma Komutanlıkları ve Rize İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İlçe Emniyet Müdürlükleri ile beraber yürütülen koruma programına 7 ayrı noktada 7 ekip şeklinde sabah gün doğumu ile beraber başlanmış ve güneş batımına kadar devam etmiştir.

Hafta sonu 2 gün boyunca kolluk birimleri ile beraber yapılan çalışmalarda avlaklarımızda avlanmak için kota alan toplam 194 avcıdan 47 si kontrol edilmiştir.

Koruma çalışmaları ile eş zamanlı olarak Rize ilinde özellikle yüksek rakımlı bölgelerde yoğun geçen kış şartlarında yaban hayvanlarının besin ihtiyacının karşılanması ve yaban hayvanları- İnsan çatışmasının önüne geçilmesi maksadıyla kar yağışının yoğun olarak yaşandığı alanlarımızda yaban hayatı yemleme çalışmaları yapılmıştır.

Bu kapsamda av koruma ekiplerince: Rize il genelinde yapılan yemleme çalışmaları kapsamında 220 kg yonca ot, 150 kg Pazar artığı, 100 kg karışık yem, 50 kg sakatat bırakıldı. Ayrıca yemleme çalışmalarının yapıldığı alanlara 7 adet fotokapan yerleştirildi.

Rize DKMP Şube Müdürlüğü il genelindeki yemleme ve koruma kontrol faaliyetlerine, gerek av koruma ekipleri vasıtasıyla ve gerekse jandarma ve emniyet teşkilatı ile besleme devam etti.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: