ÖĞRENCILER ‘’ONLARIN SESİ BİZ OLALIM’’ PROJESİNE İLGİ GÖSTERDİ

Ankara, Keçiören İbrahim Akoğlu İlkokulu 3/A sınıfı öğretmeni Ayşe Gündoğdu sokak hayvanlara karşı işlenen üzücü olaylara karşı farkındalık oluşturmak için eTwinning projesini başlattı.

Keçiören İbrahim Akoğlu İlkokulu 3/A
sınıfı öğretmeni Ayşe Gündoğdu
öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak adına başlattığı. ‘’ONLARIN SESİ BİZ OLALIM’’ eTwinning projesi uluslararası düzeyde devam ediyor.
Ayşe Gündoğdu öğretmen:
“Hayvan hakları ve hayvan sevgisi konularında öğrencilerimizden başlayarak, toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’ONLARIN SESİ BİZ OLALIM’’ adıyla uluslararası eTwinning projesini yurt dışı ve yurt içinden bir çok okulun dahil olduğu paydaş proje ortaklarımızla devam ediyoruz.

Projenin amacı son zamanlarda basında çok sık olarak sokak hayvanlarına yönelik yapılan vahşet haberlerini üzülerek izliyoruz.
İbrahim Akoğlu İlkokulu 3/A sınıfı olarak.
Hayvan sevgisini öğrencilerimize aşılamak istiyoruz.
Ekim ayında başlayan projede Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan öğretmenler ve öğrencileri de yer alıyor. Projenin bir de Portekizli bir yabancı ortağı var.Projede görev alan öğretmenler öğrencileriyle birlikte pandemiye rağmen uzaktan eğitim yoluyla hayvan sevgisi ve hayvan haklarına yönelik çeşitli etkinlikler yapıyorlar.

Amaçları öğrencilerde ve onlar vasıtasıyla ailelerinde ve çevrelerinde bir etki yaratabilmek.Çocukların geleceğimiz olduğunu düşünürsek,onları ,toplumda giderek artan şiddet olaylarından içlerindeki sevgi ve şefkat duygularını çoğaltarak uzak tutabilir ve bu duyguların toplumun bütününe yayılmasını ve hayvanlara karşı da kullanılmasını sağlayabiliriz düşüncesiyle yola çıkılan projede ekim ayından bu yana birçok etkinlik yapıldı.

Hayvan haklarıyla ilgili kamu spotu oluşturulup video haline getirilmesi,Hayvanların Dostluğu adlı özgün bir hikaye yazılması,Hayvanların konuştuğu ve kendi haklarını dile getirdikleri videoların çekilmesi gibi hem eğitici hem öğretici birçok etkinlik gerçekleştirildi.Ocak ayında ise,öğrenciler hayvan hakları yasası ile ilgili yerel ve merkezi yönetime mektup yazarak çocuk yürekleriyle isteklerde bulunacaklar.”dedi.

Projede yer alan okullar ve öğretmenler:
Ayşe Gündoğdu İbrahim Akoğlu İlkokulu (ANKARA)
Çiğdem Toprak Güngör Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu (ERZURUM)
Serdar Adlı Tepecik İlkokulu (BATMAN)
Özge Aykurt Çağlalık İlkokulu (HATAY)
Çiğdem Çelik İbrahim Akoğlu İlkokulu (ANKARA)
Fulya Sakızlı Yeşilbağlar İlkokulu (ADANA)
Sevda Çıngıl İnkılap İlkokulu (ANKARA)
Yasemin Ersöz Kasımlı İlkokulu (ZONGULDAK)
Gürcan Kandemir Mehmet Akif Ersoy İlkokulu (KÜTAHYA)
Gülsen Öztürkİnkılap İlkokulu (ANKARA)
Luis Filipe Gomes Ferreira Agrupamento de Escolas D.Lourenço Vicente (PORTEKİZ)

Haber editörü; Mehpare Oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: