MERAM, ÇOMAKLI”DA YÜZLERCE KÖPEK AÇLIKDAN BİR BİRİNİ YİYOR

Konya’nın Meram ilçesi Çomaklı bölgesinde yüzlerce küpeli köpek açlıkdan birbirini yiyor.

Meram ilçesi Çomaklı bölgesinde, Meram Belediyesi tarafından küpelenmiş yüzlerce köpek açlık ve soğuk da yaşam mücadelesi veriyor.

Konya’da hayvan sever, can dostu denince akla gelen ilk isim olan. Zeynep Bayrakçı, Çomaklı bölgesinde yaşanan vahşet ile ilgili şunları söyledi.
“Başta Konya Büyükşehir ve Meram Belediye Başkanlarına ve Konya DKMP yetkilisi Mehmet Şener’e sesleniyorum. Çomaklıda yaşanan vahşete dur deyin. Bu zavallı hayvanları buradan kurtarın.

Meram Belediyesine ait küpeleri olan bu masum köpekler sürüler halinde. Çomaklı da açlık ve soğuk karşısında ölüm kalım mücadelesi veriyor.

ÇOMAKLIDA VAHSETE DUR DEYİN CANLARA SES VERİN

Konya Büyükşehir ve Meram Belediye Başkanları ve Konya DKMP yetkilisi Mehmet Şener’in acilen. Çomaklıdaki masum canları alınıp güvenli ve korunaklı bir bölgeye nakil edilmesini acilen bekliyor ve talep ediyoruz.

Bu canlar için nakil edilecek bölgede besleme odakları kurulsun, haftada 3 gün Belediye ekipleri diğer 4 gün ise biz hayvan severler bakalım. Teklifimize en başta DKMP yetkilisi Mehmet Şener karşı çıkmakta. Bize ‘bu kararı siz veremezsiniz emir vaki yapamazsınız” cevabını verdi.
DKMP Yetkilisi 5199 yasayı ihlal etti. Ve kanuna aykırı davranıyor. Olanda malesef masum canlara oluyor.
Bu masumlar yol kenarlarına ıssız yerlere acı içinde ölüme mahkum ediliyor.

Çomaklı arazileri köpek dolu.
Bu masumları bu bölgeye Meram Belediyesi ekipleri bırakıyor. Meram’dan toplanan ve barınaktan çıkan köpeklerin yüzlercesi Çomaklıda bir çoğunun kulağında. Meram Belediyesinin küpesi bulunmakta. Meram Belediyesi bunu asla inkar edemez.

Konya Büyükşehir ve Meram Belediyesi bu canları, Çomaklıda ölüme terk ediyor.
Yemek ve su bulamıyan masum hayvanlar birbirini parçalayarak yerken Çomaklı otoban kenarlarına sürgüne gönderilen küpeli köpekler yiyecek bulmak için karşıdan karşıya geçerken araç altında can veriyor.” Şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: