KONAK BELEDIYESİ KÖPEKLERİ TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

Konak Belediyesi ısırma şikayeti ile köpekleri toplamaya devam ettiği, hayvanseverler tarafından iddia edildi.

Konak Belediyesi, DKMP İzmir il müdürlüğü tarafından hayvanseverlere eğitim sonrası resmi olarak kimlik verilerek görevlendirilen “Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri” ile işbirliği ve dayanışma hatta bilgi alışverişi dahi yapmadığı hayvanseverler tarafından iddia edildi.

Konak”da besleme yapan bir grub hayvanseverler şunları söyledi.
” Konak Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, hayvansevmeyenlerle ve hayvanlara iftira atanlarla işbirliğine devam ediyor.

5199 sayılı yasaya göre evleri sayılan sokaklardan ve parklardan asılsız ihbarlarla ısırma iftiraları ile toplatılan köpekler sokaklarına geri bırakılmazken, onları besleyen gönüllüler belediyeden hiç bir bilgi edinemiyor.

Konak sahilindeki turistlerin, köpekleri hedef göstermesinden bir hafta kadar öncede.
Güneşli mahallesi 526 sokakta yaşayan köpekler Ege Üniversitesi Bağımlılık Polikliniğinde çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Kıvanç Topçu tarafından ısırma şikayeti ile Konak Belediyesi tarafından toplatıldı. Konak Belediyesindeki Karantina süresi dolan köpekler alındığı adrese bırakılmak yerine, Işıkkent Barınağına gönderildi.

Sokakların gerçek sahipleri bu masum hayvanları, köpekleri, Konak Belediyesine aldıran. Kıvanç Topçunun ise aşı merkezine başvurup basvurmadığı hakkında herhangi bir bilgi edinemedik.
Asılsız ısırılma iddiası ile karantinadaki köpekler alındığı yere bırakılmadı.
Gerçekten kuduz şüphesi var ise ısırılan şahsın tedaviye başlayıp başlamadığı her kez tarafından merak konusu oldu.
Konak Belediyesinin köpekleri aldığı yere bırakmasını bekliyoruz.”iddialarında bulundular.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: