KIRKLARELİ”NDE KÖPEK KATILLERİ YAKALANDI

Kırklareli Valisi Osman Bilgin:
Bir süre önce 12 köpeği öldürdükden sonra ormanlık alana bırakan şüphelilerin yakalandığını açıkladı.

Kırklareli Valisi Bilgin, Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yakınlarında ormanlık alana zehirlenerek bırakılan ve bitkin halde bulunan 4 köpeğin tedavilerinin sürdüğü Hayvan bakımevini ziyaret etti.
Ziyarette Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Vali Bilgin’e köpeklerin tedavi süreçleri hakkında bilgi verdi. Bilgin, Dereköy sınır kapısı yakınlarındaki ormanlık alanda köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğünü bazılarının ise bitkin halde bulunduğunu , bu tür vahşet olaylarını görmeyi asla istemiyoruz. Sokak hayvanlarını katledenlerin asla cezasız kalmaması gerekiyor.
Vali Bilgin, ” Hiç bir canlının ve sokak hayvanlarının katledilmesini ve eziyet edilmesini istemiyoruz. Hayvanlar da birer canlı, vatandaşlarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız.”dedi

Vali Bilgin, “Dereköy’de toplu köpek ölümleri ile ilgili çalışmalarda sonra geldik. Köpekleri öldüren şüpheliler tespit edildi. Köpekleri oraya bırakanlar bulundu. Bundan sonra kamu kuruluşu da olsa, Belediyede olsa, şahısta olsa sokak hayvanlarını katleden veya eziyet edenleri basınla paylaşacağız.

12 köpeği öldürenler ve ormanlık alana bırakanlarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımız soruşturma başlattı. Kamera kayıtlarını tek tek inceledik. Köpekleri öldürerek ormana bırakanlar hakkında. Yasal ve hukuki süreç başladı.”şeklinde konuştu.

Haber: Dilek Özkan

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: