Kastamonu’da köpeğe silahlı saldırı

Kastamonu’nun Inebolu ilçesi Beyler köyünde sokak köpeği bir evden tüfek ile ateş edilmek sureti ile vuruldu.
Köpeğe isabet eden saçmaların domuz vurmakta kullanılan domuz kurşunu olduğu ihbarı üzerine olay yerine ulaşan hayvansever gönüllü Sevim Balaban tarafından dile getirildi.

Sevim Balaban, olay hakkında şunları söyledi. “Beyler köyünde bir köpeğin vurulduğu yönünde ihbar aldım. Olay yerine geldiğimde köpeğin acı icinde kıvrandığını gördüm. Kastamonu Kihayko il temsilcisi Sema Serdaroglu’nu arayıp yaralı bir köpek oldugunu acilen bakım evinde tedaviye alınması gerektiğini söyledim.

Sema Serdaroğlu hanımın desteği ile yaralı köpeği Kastamonu Belediyesi veteriner işleri müdürlüğü teslim ettik. Barınak veteriner hekimi tarafından köpeğin ilk müdahalesi yapıldı. Ameliyatı yapıldıktan sonra gözlem odasına alındı. İyileşme süreci ve tedavisinin uzun sürecegi bilgisi tarafımıza verildi.

Köpeği vuran magnadanın yakalanmasını istiyoruz. Jandarmaya şikayet de bulunacağız.
Yeterki onlar saglıklı yasasınlar. Onlar bize Allahın emanetleri. Onlar sahipsiz degil. Önce Allah sonra biz hayvan severler varız.
Yaşanan bu olayın takipçisi olacağız. Artık sokak hayvanlarına yapılan zulmün bitmesi için tüm yetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi

GazetePati Kastsmonu: Ertuğrul Şahin

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: