Karasu’da annesini kaybeden çakal yavrusuna vatandaş sahip çıktı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde ormanlık alanda. Annesini kaybetmiş olan çakal yavrusuna Bahattin Zabun adlı vatandaş sahip çıktı.

Yavru çakal iki gün boyunca biberon ile besleyen Bahattin Zabun şunları söyledi.
“Evime yakın bir bölgede gezerken bir ses duydum. Sesin geldiği yöne gittiğimde ise henüz yeni doğmuş bir Çakal yavrusu ile karşılaştım. Bir kaç saat uzak bir mesafeden. Anne çakalın gelmesini bekledim. Hava kararmak üzereydi. Yavruyu orada bırakmak istemedim. Aldım eve getirdim. Soguk dan üşümüş titriyordu. Sobaya yakın bir yerde ısınmasını sağladım. Ve biberonla süt icirdim karnını doyurdum.

Profesyonel ve işinin ehli kişilerden destek almak için. Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği başkanı İren Çatır’a ulaştım.
İren Çatır Başkan resmi kurumlar ile gerekli olan görüşmeleri yaptı. Ve yavru çakal’ı Karasu dkmp ekipleri teslim aldı.”dedi

Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği başkanı İren Çatır, konu ile ilgili olarak şunları söyledi. ” Bahattin Zabun bey bana ulaştı. Çakal yavrusu bulduğunu ancak bayram tatili nedeni ile yetkili makamlara ulaşmadığını söyledi.

Dernek olarak. Sakarya Dkmp yetkilileri ile temasa geçtik.
Sakarya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, Bahattin Zabun’a giderek yavru çakalı teslim aldı.
Yavru çakal Ormanya doğal yaşam merkezi yetkililerine teslim edildi .Orada bakımı tamamlanıp kendi hayatını idame ettirecek duruma geldikten sonra doğal yaşamı olan doğaya salınacak olan yavru şu an emin ellerde güvende bizde yine bir canı kurtarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: