Karaman”da 2020 yılında 207 kaçak avcıya ağır para cezası verildi

Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri il genelinde İl/İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri desteğiyle yapmış olduğu av koruma ve kontrol çalışmaları sonucunda kaçak av yapan 207 kişiye 354.065,31 TL para cezası uyguladı.

Ayrıca 9 adet Arazi Aracı, Otomobil ve Motosiklete, 53 adet av tüfeğine ve diğer sair av malzemelerine el konuldu.

“Ayrıca son 10 yılda yapılan av koruma ve kontrol faaliyetlerinde 1.325 kişiye 1.537.672,23 TL para cezası uygulanmış, 1.200,000,00 TL değerinde 53 adet motorlu araca ve 408 adet av tüfeği ve sair eşyaya el konularak mülkiyeti kamuya geçirilği.”Açıklandı.

Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü, yetkilileri, “Karaman’da, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önüne alarak doğal kaynak değerlerin, sürdürülebilirlik, katılımcılık ve çevreye duyarlılık temel ilkeleri doğrultusunda koruma amacı gütmektedir. Bu kapsamda ilimiz genelinde av ve yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, il ve ilçe jandarma komutanlıklarının da desteği alınarak av koruma ve kontrol çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmeye devam edilecektir.”denildi.

Haber: Tuğba Yağmur

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: