İZMIR’DE KEDİ KURTARMA OPERASYONU MUTLU SONLA BİTTİ

İzmir, Bornova’da bir Eve kozmetikde mahsur kalan kedi hayvan severlerin gayreti sonucu saatler sonra kurtarıldı

İzmir, Bornova ilçesinde meydana gelen olayda. Eve kozmetik dükkanı içerisine saklanan kedi havasız, aç ve susuz kalması ile dükkan kepenkini tırmalamaya başladı. Kedinin imdadına hayvan severler yetişdi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü yasal izinle kedinin mahsur kaldığı Eve kozmetik çalışanının gece dükkana gelmesini sağladı.

Dükkanın açılması ile dışarı çıkan kediye mama ve su verildi.
Özgür kalan kedi karnı doyunca çevredekilere sevgi şovu yapmaya başladı.

“BAŞKAN ÇITIRIK: GÖNÜLLÜLER SİZİNLE GURUR DUYUYORUM”

Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtırık: ” Şükürler olsunki yasal izinler almak sureti ile yavrumuz kurtarıldı. Bu olayı bize bildiren Ayşe Şenyüz ve Seher Cömert Kul hanıma ve kedinin kurtarılması için ilgilenen uğraşan tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Sokağa çıkma yasağı nedeni ile mahsur kalan kediyi kurtarmak için yüzlerce kişi ile tek tek yazışıp konuştuk. Kaymakamlık, Belediye, İtfaiye ve Emniyet şükür yavrumuzu kurtarmayı başardık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’dedi.

Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtırık,” DKMP den hiç bir yetkiliye de ulaşamadık. Konunun en direk muhatabı olan DKMP neden hayvanlar için acil duruma karşı bir telefon ihbar hattı koymadı. Bu süreçde. İzmir DKMP den hiç bir kişiye ulaşamadık.

“İZMIR’DE DÜKKANDA MAHSUR KALAN KEDİ KURTARILDI”

Daha bir kaç gün önce Ankara”da sanki terörist
yakalamaya operasyona gider gibi giden. DKMP ordada sınıfda kaldı. Bu gün İzmir’ de oldugu gibi yine her zaman dediğimiz gibi mübarek gönüllülerimiz iyiki varsınız.
Gönüllüler olarak sizler sorunu çözdünüz.
DKMP” ler ve öldürme odaklı Belediyelerden asla hayır gelmeyeceğini görsek, birbirimiz ile düşmanca suçlamalara, görev biçmelere ve kavgalara ara versek, hayvan hakları savunucuları olarak birlik olsak çünkü yasanın çıkması için biz: STK lar, gönüllüler ve medya/Basın gücümüzle siyasi iradenin karşısında olmamız gerekiyor. Yasanın bir an önce cıkmasını ancak bu şekilde sağlarız.”dedi.

Bornova’da Eve kozmetik işletmesinin karşısında oturan ve mahsur kalan kedinin kurtarılması için çırpınan Ayşe Şenyüz şunları söyledi.” Öncelikle Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtırık,

gazetepati.com ve patigazetesi.com çalışanları ve gönüllülere çok teşekkür ediyorum.

Kedinin mahsur kaldığı dükkanın tam karşısında oturuyorum. Yavrucak 15 Mayıs Cuma akşamından bu yana dükkan içerisinde kaldı feryat ediyor. Sokağa çıkma yasağı nedeni ile 4 gün sonra kedi iceride aç, susuz ve sıcakta perişan olacaktı.

Kedi sürekli kepenki tırmaladı. Eşim ile gittik kediyi kurtarmaya çalıştık ama malesef başaramadık.

Belediye, Itfaiye, Emniyet, Polis her yeri aradık. Bir netice alamadık.
İtfaiye dükkan çalışanları olmadan kepenkleri kıramayız dediler. Bir şekilde Hatay semtinde oturan dükkan çalışanına ulaştım. Kişi dükkan gelip açacak kedi kurtulacak bu sefer Polis yasak nedeni ile izin vermedi. Şükür mağaza çalışanı için yasal izinler alındı. Kedimiz kurtuldu. Şu an çok mutlu ve her kesin sevgi odağı oldu.”dedi.

“KEDİNİN İMDAT ÇIĞLIKLARINA HAYVAN SEVERLER, GÖNÜLLÜLER SESSİZ KALMADI”

Eve kozmetik mağaza müdürü Selda Kahraman kedi kurtulduktan sonra duygularını şu şekilde ifade etti.
“Eve kozmetik çalışanları olarak. Kedimiz
sürekli besliyor, suyunu veriyoruz. Mağazamız, çalışanlarımızın ve hat da müşterilerimizin bile sevdiği ilgi odağı. Ama ne ara içeri girdi saklandığını ve malesef görmedik. Kedinin içeride kaldığını sosyal medyadan öğrendik ve tüm arkadaşlarım heyecan ile kedinin kurtarılması için sokağa çıkma yasağı nedeni ile caresizce çırpındık. Şükür yasal izinler alınarak dükkanı açtık. Kedimiz özgür kaldı. Ekip olarak çok mutluyuz.”şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: