İZMİR’DE DÜKKANDA MAHSUR KALAN KEDİ KURTARILDI

İzmir, Bornova’da Eve kozmetikde mahsur kalan kedi hayvan severlerin olağan üstü gayreti sonucu saatler sonra kurtarıldı

İzmir, Bornova ilçesinde meydana gelen olayda. Eve kozmetik dükkanı içerisine saklanan kedi havasız, aç ve susuz kalması ile dükkan kepenkini tırmalamaya başladı. Kedinin imdadına hayvan severler yetişdi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü yasal izinle kedinin mahsur kaldığı Eve kozmetik çalışanının gece dükkana gelmesini sağladı.

Dükkanın açılması ile dışarı çıkan kediye mama ve su verildi.
Özgür kalan kedi karnı doyunca çevredekilere sevgi şovu yapmaya başladı.

Bornova’da Eve kozmetik işletmesinin karşısında oturan ve mahsur kalan kedinin kurtarılması için çırpınan Ayşe Şenyüz şunları söyledi.” Öncelikle Haykonfed Başkanı Nesrin Çıtırık ve gönüllülere çok teşekkür ediyorum. Kedinin mahsur kaldığı dükkanın tam karşısında oturuyorum. Yavrucak 15 Mayıs Cuma akşamından bu yana dükkan içerisinde kaldı feryat ediyor. Sokağa çıkma yasağı nedeni ile 4 gün sonra kedi iceride aç, susuz ve sıcakta perişan olacaktı.
Kedi sürekli kepenki tırmaladı. Eşim ile gittik kediyi kurtarmaya çalıştık ama malesef başaramadık.
Belediye, Itfaiye, Emniyet, Polis her yeri aradık. Bir netice alamadık.
İtfaiye dükkan çalışanları olmadan kepenkleri kıramayız dediler. Bir şekilde Hatay semtinde oturan dükkan çalışanına ulaştım. Kişi dükkan gelip açacak kedi kurtulacak bu sefer Polis yasak nedeni ile izin vermedi. Şükür mağaza çalışanı için yasal izinler alındı. Kedimiz kurtuldu. Şu an çok mutlu ve her kesin sevgi odağı oldu.”dedi.

Eve kozmetik mağaza müdürü Selda Kahraman kedi kurtulduktan sonra duygularını şu şekilde ifade etti.
“Eve kozmetik çalışanları olarak. Kedimiz
sürekli besliyor, suyunu veriyoruz. Mağazamız, çalışanlarımızın ve hat da müşterilerimizin bile sevdiği ilgi odağı. Ama ne ara içeri girdi saklandığını ve malesef görmedik. Kedinin içeride kaldığını sosyal medyadan öğrendik ve tüm arkadaşlarım heyecan ile kedinin kurtarılması için sokağa çıkma yasağı nedeni ile caresizce çırpındık. Şükür yasal izinler alınarak dükkanı açtık. Kedimiz özgür kaldı. Ekip olarak çok mutluyuz.”şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: