Hoplak ve Cancan kayıp aranıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesi, Gündoğanda meydana gelen olayda. Hoplak ve Cancan kayıp oldu.

Hoplak ve Cancan’ın kayıp olması ile ilgili,
Leyla Şanal şunları söyledi. ” Bodrum, Gündoğan” Denizatı sitesinde komşularımızın
ve benim bizzat ilgilendiğim. Adını Hoplak ve Cancan koyduğumuz iki can, zaman zaman bahçeme gelen, evde olmadığım zamanda ise . Doğmuş büyümüş olduğu Denuzatı sitesinde birçok hayvan sever komşumuz tarafından sevilip bakılan bir canlardı.

Her ikiside oldukça uysal sevecen evde baktığım kedi ve köpeklerle bile anlaşan. Hoplak 3 yıldır bi site bahçesinde. Yine kendisi gibi aynı kaderi paylaşan aynı yerde doğup büyüyen Cancan ile de hiç ayrılmadı hep birlikteydiler.

“HOPLAK VE CANCANI AİT OLDUĞU YERE GETİRİN”

Hoplak ve Cancan”ın hayatından hayvan sever site sakinleri olarak endişe ediyoruz.
O garibanlara nasıl kıydınız. Bir lokma yemek ihtiyacı kadar sevilmek isteyen insan canlısı bir köpekti Hoplak, Cancan ise insanlardan çok korkan insan varken mamaya bile gelmeyen ürkek bir candı.
Tüm çabalarımıza rağmen. Hoplak ve Cancan’ı günlerdir bulamadık
Unutulmamalı ki sokaklar sahipsiz hayvanların yaşam alanıdır ve bulundukları yerden atılmaları ve uzaklaştırılması yasal olarak suçtur. Yasaya göre attıkları yerden bulunup geri getirilmek zorundadırlar kaldı ki bu süreçten sonra can güvenlikleri icin o sitede bırakılmayacak ve korumaya alacaklardır.

“HOPLAK VE CANCANIN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUZ”

Sahipli hayvanları köpek ya da kedi denetimsiz sokağa salmak kanunen yasak olduğu halde, sahipli hayvanlarını sokağa terk edenler malesef mevcuttur. 5199 sayılı kanun gereği sahipsiz hayvanların yaşam alanlarını değiştirmek suç olduğu halde, bu iki canın alınıp ormanlık alana atıldığı bilgisi tarafımıza gelmiştir. Bölgesine tekrar döner korkusuyla bu iki canı hayli uzak bir yere götürüldüğü söylenmektedir.

Bu masum canların acilen bulunup yaşadıkları yere geri bırakılmalarını bekliyoruz. !Aksi takdirde her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızıda belirtmek isterim. Bu iki can bulundukdan sonra
bilahare korumaya alınarak yuva aranacaktır.

Bu iki masum sokak canı, biri çok sevecen diğeri çok ürkek. Evimdeki diğer hayvanlarla ve torunumla birlikte yaşayan iki can. Sözde hayvan severler, evindekini sahiplenip diğerlerini atın bunları burdan diyecek kadar hayvan severler.

“HAYVAN SEVER DEĞİL HAYVANINI SEVERLER”

Yasaya aykırı olarak alınıp yaşam alanından uzağa bırakılan bu masumlar yine yasaya göre bulunup yaşam alanına geri getirilmek zorundadır. Bunun için takibi ve yasal işlemleri kurumlar ve federasyonlarca yapılacaktır ve bulundukları zaman korumaya alıncaktırlar.”dedi

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: