HAYVANLAR SESSİZ KULLARIN DİLİ OLSAYDI

Hayvanları seviyorum sesiz kulları.. Onların dilleri susuyor gözleri konuşur..

Bir çok insandan gerçekçidir. Hainlik düşünmez yalan söylemez sırtından vurmaz dedikodu bilmezler . Açıkçası hep samimi gelir bir hayvanın dostluğu.. İnsan hayatında bir kez olsun bir hayvan beslemeli hayatını evini hayatını paylaşmalı.

Ancak benim ne demek istediğimi o zaman iyi anlar. Vicdan merhamet duygusunun pekiştiği andır.

Kimbilir konuşmayı bilseler biz insanların nasıl olduklarını neler anlatırlardı..

Şimdi havalar ısınıyor bir kap su koyamıyacak kadar aciz olduğumuzu ‘mu yoksa dünyanın en büyük tüketicisi herşeyi yediğimizi.

Etimizden sütümüzden postumuza kardar yararlanıp bir türlü mutlu olmayan. Yediğinin artanını çöpe atıp müsrif kalanı paylaşmayacak kadar düşüncesiz ve bencil olduğunu.

Dünya bizim için kurulmuş kediden daha nankör. Dost olarak köpekten daha sadakatsiz dostumuzu sırtından vuranmı derlerdi acaba..!? Aman yarabbim dile gelse bu sesiz kullar acaba bir çoğumuz başını önüne eğermiydi acaba..

Hele o sesiz kullara eziyet edenleri sormayın gitsin.. Hadi kalemimi korkak tutmayım iki tane çakası geliyor insanın suratının ortasına..

Sesiz kullar bir gün dile gelirse o zaman anlarız nasıl insanlar olduğumuzu bir gün. İnsanlar cins kedi alacağına herkes sokakta yavru alsa o sesiz kullar aç kalmaz veya evinin önünde iki kedi köpek baksa bukadar insanın içinde onca sesiz kul heba olmaz.

Şimdi sesiz kulların bir mesajı var biz insanlığa. Havalar ısınıyor bir kap mama bir kap su koymayı unutmayın kapınızın önüne..

Pamukta bir sokak kedisi idi..

Hilal Canan Soylu

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: