Hayvan Hakları Yasasında Sona Gelindimi

Tüm hayvanseverlerin büyük bir özlem ve istek ile beklediği hayvan hakları yasası ne zaman cıkacak

Ülkemizde kanayan yara haline gelen hayvana şiddet ve kötü muamelede çıkacak olan yasa ile sona erecekmi hayvanseveri sevindirecek soruların cevabını, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan geldi. Akbaşoğlu, hayvan hakları yasasına ilişkin yeni çalışmalarının yapıldığını ve sona geldiğini yönünde şu ifadeleri kullandı. “Önümüzdeki günlerde. Hayvan hakları yasasınıda sıraya almak suretiyle Meclisden geçirilmek sureti ile yasalaştıracağız. Ayrıca targı reformu strateji belgesi çerçevesinde Meclis’te üç paketin yasalaştığını, İnsan Hakları Eylem Planı’nın son noktaya gelmek üzere olduğunu dile getirerek, yakın zamanda Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılacağını” dile getirdi.

Sesini çıkaramayan, hakkını arayamayan masum sahipsiz sokak hayvanlarına yapılan işkence, eziyet veya herhangi bir kötü muamelenin, sahipleri olmaması sebebiyle cezasız bırakılması durumu ülkemizde uzun zamandır tartışılan bir konular arasında yer aldı.
Hayvan hakları yasası çıkması ile hayvanlara karşı işlenen işkence, eziyet, öldürme ve herhangi bir kötü muamele gibi suçların ceza kapsamına alınması hayvanseverin sabırsızlıka beklediği kanun olacak.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: