Hayvan Hakları Yasası Ölü Doğdu

Hayvanseverler tarafında dört gözle çıkması beklenen yeni “Hayvan Hakları Yasası” Bence ölü doğdu. Öncelikle de içeriğinde bulunan bazı maddeler çözüm mü getirecek kaos mu.?

Zamanında evine 3 ten fazla kedi ve köpek alanlar bu yasa çıktıktan sonra ne yapacaklar? Evlerindeki hayvan sayısını azaltmalarımı gerekecek.
Hayvanseverler evinde beslediği hangi candan nasıl vazgeçeceğine nasıl karar verecek.? “Evde 3’ten fazla hayvan bulunmayacak” maddesi kapsamında para cezası almak istemeyenler fazlalığı sokaklara atacak bunu yaparsa da “Sokağa terk edilirse para cezası” devreye girecek. Sahiplendirme ve yuvalandırma bugün bile sıkıntı iken o gün geldiğinde bu kadar cana nasıl yuva bulunacak..?

“EVDE 3’TEN FAZLA HAYVAN BULUNMAYACAK” BU ŞAKAMI DEMEDEN GEÇEMİYORUM

Hadi barınağa teslim edildi. Barınak kapasite olarak bu kadar çok hayvanı barındırmaya müsait mi olacak..? Sayıyı azaltmak için uyutmalar mı devreye girecek..?

Halbu ki bir hayvansever yetkili merciler tarafından önce ziyaret edilip koşullarına bakılsa, evi yaşam alanı ve maddi imkanları çerçevesinde evindeki canları mağdur etmeden bakabiliyorsa uygunluk sertifikası verip sayısını arttırmaması istenebilir.

“SAHIPLİ HAYVANI SOKAĞA TERK EDENE PARA CEZASI”

Bir hayvanseverin
evindeki canların kısır olup olmadığına bakılarak kısırlaştırmalar ilgili belediye tarafından yapılması zorunluluğu ile hayvanlara bakmasına izin verilse ne olur.?

DKMP ekipleri evinde fazla sayıda hayvan besleyenleri:
Periyodik olarak ziyaret etseler. Evde bakılan hayvanların refahı üst düzeyde tutarak adrese kontrolle tabi tutulsa ne olur..?

Serpil Bakkal

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: