HAYKURDER BAŞKANI PAÇALI AV CINAYETTIR.!!

Haykurder Başkanı Erman Paçalı, Haber Türk Tv’de Gizem Türemen’in ‘Spor ve turizm” konulu proğramda özel haber konuğu oldu.

Haykurder Başkanı Paçalı, ‘Av cinayettir.
Spor ve turizm denilerek hafifletilmek istenen av cinayetleri, katliamlar ve Doğa Koruma Müdürlüğü eliyle yaşam hakkı ihaleye çıkarılıp vahşice katledilen tüm canlılar için.
Av turizmi ile istihdam sağlanmak isteniyormuş. İstihdam sağlanmak isteniyorsa hayvanları ve doğayı korumak için sağlanmalı. Türkiye’de kayıtlı 250 bin avcı, 2 milyonun üzerinde kayıtsız av tüfeği var. Bu tüfeklerin her birinin her yıl sadece bir canlıyı hedef aldığını varsayacak olun. Tabloyu gözünüzde canlandırın. Haince, sinsice pusu kurup, hedef alıp, kalleşçe bir can almanın neresi spor olabilir? Av turizminden yılda 1-2 milyon gelir elde edilecek diye değer mi? Yaşam hakkı kutsaldır. Yerli katillerimiz doğayı ve hayvanları fazla fazla tahrip ediyorken ihale açıp yabancısını ülkeye davet etmek adı Doğa Koruma olan bir kurum için hem tezat, hem ayıptır. Vicdansızlıktır…

“HAYKURDER BAŞKANI PAÇALI AV TURİZMİ İLE İSDİHDAM SAĞLANAMAZ”

Asli görevi doğayı ve hayvanları korumak olan bu kurum misyonuna uygun hareket etmeli. Hayvan katliamları için, yaşam hakkına yönelik ihaleler açıp can almak için pazarlık etmemeli. Adına yakışır biçimde yapılanmalı. Söz konusu hayvanı korumak, doğayı korumak olunca kafasını kuma gömen DKMP, her yıl hayvan katliamları için onlarca ihale açıyor. Hayvan katliamlarına ihale açan kurumu Doğa Koruma diye adlandırmışlar. Alay eder gibi. Bırakın yurt dışından katil ithal etmeyi, avcılık bir an evvel yasaklanmalı. Her gün ülkenin her yerinden yeni katliamlar fışkırıyor.”dedi.

Haber Mehpare oymakk

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: