HAYTAP, HAYMANA’DA YAVRUSU ÖLEN ANNE EŞEĞE SAHIP CIKTI

Üç gündür sosyal medya sayfalarında paylaşılan kangal köpeklerinin anne eşek ve yavru sıpasına saldırması görüntüleri sonrası Haytap temsilcileri harekete geçti, sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen.

Haytaplılar. Ankara’nın Haymana ilçesindeki köye gidip anne eşeği kurtardılar. Maalesef görüntüler geçen aya ait ve zavallı sıpacık kan kaybından ölmüş. Annenin çaresizliğini video görüntülerine yansıdı.

“GÜNÜN GÜZEL HABERİ HAYTAP’TAN GELDİ”

Haytap yetkilileri konu ile ilgili şunları söyledi
‘Özellikle bu operasyonu yapmamızı sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Şener’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Tüm gün süren operasyon sonucu anne eşeği bulunduğu köyde bulduk ve kurtardık. Arkadaşlarımız şu anda Bursa’daki Haytap Emekli Hayvanlar Çiftliğine doğru yola çıktı. İlk tedavisinin ardından bundan sonra hayatını mutlu bir şekilde hiçbir zarar görmeden yaşayacak.

Gelişmeleri önümüzdeki hafta fotoğrafları ile sayfalarımızda paylaşacağız. Ona, kurtarma operasyonumuzun önemli kahramanı Zeynep’in ismini verdik bile.

Yanlış bilginin aksine köyde yarali baska eşek yok .

Bu arada eşeği köpeklere saldırtan kişi tutuklama istemiyle savcılık tarafından mahkemeye sevk edilmiş olsa da mevzuatın yetersizliği nedeniyle hapis kararı çıkmasına pek olasılık vermiyoruz. Fakat Tarım Bakanlığı nezdindeki girişimlerimiz sonucu kabahatli kişiye ciddi oranda idari para cezası yolda. Dövüş yaptıranlara örnek olacak bu gibi görüntüleri egolarını tatmin etmek adına yayınlayanlar bilsinler ki; nasıl petshopcuların gümrükteki tezgahına çomak sokmaya başladıysak bu gibi hareketlere de müdahale edeceğiz. Yaşanan bu elim olayla ilgili destek veren tüm derneklere ve DHKMP’yi arayan, yükümüzü hafifleten dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Tik Tok sayfalarında yayınlanan görüntülerin kaldırılması için toplantılara başladık. Bundan böyle bu sayfalarda hiçbir şekilde dövüş filmlerine izin verilmemesi gündemde. Çok büyük olasılıkla bu gibi paylaşım yapan sayfalar kapatılacak.”şeklinde konuştular.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: