HAYKURDER Başkanı Paçalı’ya iğrenç saldırı!

Silivri’de kayıp köpeği arayan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı tehdit edildi. Köpeğin kaybolması sonrası yaşananları şüpheli ve şaibeli bulduğunu ifade ederek kayıp ilanı yayınlayan Paçalı’ya Rıdvan Tapin adlı şahıs hakaretler yağdırarak tehdit etti.

İddiaya göre Silivri’de geçtiğimiz haftalarda şüpheli bir şekilde ölen dernek üyesi Mustafa Korucu’dan oğluna hatıra kalan Zeyna adındaki doberman cinsi köpeği o zor günlerde Mustafa Korucu’nun oğlu Yusuf Korucu birkaç günlüğüne Rıdvan Yalçın Tapin’e emanet etti. Tapin’in Silivri Sunflower Evleri’nde bulunan atölyesinde havladığı öne sürülen köpek sitenin güvenlik görevlisince salındı. Daha sonra ise bir minibüs tarafından site içerisinden alındı. Can dostuna kavuşmak için her yolu deneyen Yusuf Korucu sonuç alamayınca babasının üyesi olduğu Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneğine başvurarak Zeyna’nın bulunması için yardım istedi.

Zeyna’yı bulmak için harekete geçen dernek önce olayın meydana geldiği site yönetimini arayarak kamera kayıtlarının incelenmesi ve Zeyna ile Yusuf’un tekrar bir araya getirilebilmesi için yardımcı olunmasını istedi. Daha sonra köpeğin emanet edildiği Rıdvan Yalçın Tapin’e ulaşan dernek başkanı Erman Paçalı Zeyna’nın bulunması için Tapin’den bilgi almak istedi.

Rıdvan Yalçın Tapin’i arayarak bilgi almak isteyen HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı Tapin’e köpeğin nasıl kaybolduğunu ve salan güvenlik görevlisi ile minibüsle alınırken gören kişinin kim olduğunu sordu. Bunun üzerine Paçalı hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Zeyna’nın bulunmasına yardımcı olunacağını düşünerek Tapin’i aradığını söyleyen Paçalı “Kendisi bize ‘Siz kimsiniz? Size ne o güvenliğin kim olduğundan? Sizi ilgilendirmez.” gibi bir tepki ile karşılaştım. Amacımızın Zeyna’nın bulunmasına yardımcı olmak olduğunu anlatmamıza rağmen karşımızda adeta olayın üstünü örtmeye çalışan bir tutumla karşılaştık” dedi.

“Aranıyor” ilanını görünce çıldırdı! Tehditler savurdu!

Köpeğin bulunması için site yönetimi ve Rıdvan Yalçın Tapin’den yardım alamayacaklarını anlayan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı bunun üzerine Zeyna’nın bulunması için durumu anlatan bir ilan yayınladı. Zeyna’nın nerede nasıl kaybolduğunun anlatıldığı sosyal medya paylaşımı üzerine yüzlerce kişi Zeyna’nın bulunması ve dostu Yusuf’a kavuşturulması için paylaşım yaptı. Bu esnada sorumluluğundayken kaybolan Zeyna’ya bakan Rıdvan Yalçın Tapin sosyal medyadan Zeyna’yı arayan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı’yı tehdit ederek hakaretler savurdu. Paçalı’ya yönelik tehdit içerikli yorumlar yapan Tapin “Benim adım Rıdvan Yalçın Tapin. Yemin ederim ki köpeği bulduğum gün sana boklarını yedireceğim. Terbiyesiz, ahlaksız, şerefsiz” diyerek Paçalı’ya saldırdı.

Paçalı bunun üzerine yaptığı açıklamada “Biz şahıstan sadece Zeyna’nın bulunması için yardım istedik. Bu saldırgan tutum karşısında Zeyna için kaygılanıyoruz. Tarafımıza yönelecek her tür saldırıdan bu şahıs birinci derecede sorumludur. Bir insan sorumluluğundayken kaybolmuş bir köpeğin aranmasından neden rahatsızlık duyar, tehdit ve hakaret ederek üstünü örtmeye çalışır anlayamıyoruz. Zeyna hakkında bilgi sahibi olan yada görenlerin bizlere ulaşmasını rica ediyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: