Haykurder baskanı Paçalı’ya; Bir tuhaf soruşturma!

Bir tuhaf soruşturma!

Hayvan Hakları Yasası’nın çıkmadığını ifade edip milletvekillerine seslenen ve “Kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz” sorusunu yönelten HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı’ya halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında Paçalı’nın Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadesine başvuruldu.

“Ağzıma sağlık”
HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı ise konuyla ilgili okdukça kısa bir savunma yaptı. Kısa savunmasını “Ağzıma Sağlık” diyerek tamamlayan Paçalı daha sonra yaptığı yazılı açıklamada “Yöneltilen suçlama halkı kin ve düşmanlığa tahrik. Olay ve olay sonrası yaşananların gelişim süreçleri ortada, yazdıklarım ortada. 4 aylık yavru bir köpeğe tecavüz edip öldüren sapık aramızda. Ama halkı kinlendiren benim öyle mi? Ben mi serbest bıraktım o sapığı? Kim halkı kinlendiriyor bu soruşturmayı açanlar önce bir şapkayı masaya koyup düşünsünler” dedi.

Ne olmuştu?
22 Temmuz 2020 günü Ankara’da Volkan Uzun adlı şahıs 4 aylık köpeğe tecavüz etmiş, yavru köpek yaşamını yitirmişti. Uzun gözaltına alınmış, bu suçtan serbest bırakılmış, 9 ayrı suçtan arandığı ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı ise Volkan Uzun’un hayvana tecavüz olayından serbest bırakılmasına tepki göstererek sosyal medyada yaptığı paylaşımda hayvan hakları yasasının halen bekletildiğini hatırlatmış, milletvekillerine seslenerek “kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz” diye sormuştu!

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: