HAYKONFED BAŞKANI NESRİN ÇITIRIK DEVLETIMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

HAYKONFED BAŞKANI NESRİN ÇITIRIK ÜÇGÜN SÜRECEK OLAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLE İLGİLİ HAYVAN SEVERLERE SESLENDİ

HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık: ‘1Mayıs’ta Başlayıp 3 gün sürecek olan. “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesinde” ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi ayrı bir madde olarak yer aldı.’dedi

HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık sözlerinin devamında.
“1. Daha önce, sahipli hayvanların sadece ikamet önü ile sınırlı olarak indirileceği kuralı ile aynı maddede yer aldığı için, “sahipsiz hayvanların da sadece ikamet önünde besleneceği” şeklinde YANLIŞ yorumlamalar olmuş, hayvan besleyenler ciddi sıkıntılar ve engellemeler yaşamışlardı.

HayKonfed Başkan Yardımcımız Nihal Kasa, Sn İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca görüşerek, “ikamet önü” ifadesinin yarattığı sıkıntılarını anlattı. Sn Bakan’ın duyarlı yaklaşımı ile, besleme yapan gönüllülerin yaşadıkları zorlukların tamamen giderilmesi için SOKAK HAYVANI BESLEMESİ “AYRI MADDEYE” kondu.

3. Devletimizin, bu felaketli ortamda hayvanlarımızı gündeme alması, her defasında sorunlarımızı dinleyerek hep çözüm üretmesi, aslında biz HAYVAN SEVERLERE büyük bir sorumluluk yüklüyor.

4. Beslemelerimizi TÜM KURALLARA uyarak, sosyal mesafeye dikkat ederek yapıp, YOLUMUZU GÖZLEYEN HAYVANLARIMIZI en dikkatli ve en hızlı biçimde doyurup evlerimize dönmeliyiz

5. Hiç bir şekilde besleme yapmayan Belediyeler illerde Valilere, ilçe de Kaymakamlara yani mülki amirlere “biz besleme yapıyoruz” diye yalan ve yanıltıcı bilgi verdiğini biliyoruz. Aynı zamanda, pek çok Belediyenin koronayı fırsat bilip:
SOKAK HAYVANLARINI HIZLA TOPLAYIP YOK ETTİĞİNİ ve başka ilçelere dağa taşa ormanlara atmaya devam ettiğini biliyoruz. Devlet kurumlarımızın, bu yasa dışı belediye toplamalarını durdurmaları ve Belediyelerin GÖNÜLLÜLER İLE İLETİŞİM İÇİNDE BESLEME YAPMALARI için müracaatlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

6. Zor durumda olan hayvanlarımız ve onlardan daha fazla acı çektiğini bildiğimiz değerli gönüllülerimize en azından rahatça besleme yapacak koşulları sağlayan Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve İçişleri Bakanlığı’nın duyarlı Bürokratlarına çok teşekkür ediyoruz.
Devletimize minnettarız.”dedi
Nesrin Çıtırık
HayKonfed Başkanı
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: