HayKonfed Başkanı Cıtırık Hayvan Severlere Seslendi

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HayKonfed) Nesrin Çıtırık
23-24-25-26 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı nedeni ile hayvan Severlere Seslendi

HayKonfed Başkanı Cıtırık:
” 23-24-25-26 Mayıs sokağa çıkma yasağı genelgesine göre, sokak hayvanlarını beslemek için her hangi bir kurumdan izin almaya gerek yok.
Çünkü İçişleri Bakanı Sn Süleyman Soylu imzası ile yayınlanan ve Valiliklere gönderilen genelgede, ”Sokak hayvanlarını besleyecek olanlar” ifadesi istisnai yani izinli olarak 
(J Maddesinde) açılca yer almıştır. Ve bu bir emirdir

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HayKonfed) Nesrin Çıtırık, Besleme yapacak olan. Hayvan Severlerin, gönüllülere
23-24-25-26 Mayıs sokağa çıkma yasağında dikkat edilmesi gereken kuralları şu şekilde sıraladı.

️Devletimizin, AÇ SOKAK HAYVANLARIMIZI doyurmamız için bize güvenerek verdiği bu imkanın DEĞERİNİ bilerek, tüm kurallara ve sosyal mesafe kuralına uyarak beslememizi EN KISA ZAMANDA yapıp evlerimize dönmeliyiz. Beslemelere TEK KİŞİ gitmeye özen gösterelim ve kendi ev hayvanlarımızı yanımıza ALMAYALIM.

️Denetimlerde, korona döneminde en büyük zorluklar ile görev yapan POLİSİMİZ ile tartışma ortamına girmeyelim, bana whatsapp tan yazanlara yollayacağım GENELGE MADDESİNİ içeren yazıyı gösterelim. Sıkıntı durumunda aşağıdaki telefon numaralarından BİZE ulaşınız.

✔️1. MAMA, TAVUK KIRINTI vs. ve SU KAPLARI, SU BİDONU elimizde veya UZAK mesafelere gidiyorsak ARACIMIZDA olmalı. Dönüşte boş mama torbalarını da elimiz veya aracımızda bulundurmalıyız.
✔️2. Güvercinleri olanlar araçlarında kuş yemleri ve baktıkları sokak hayvanları için MAMA tavuk kırıntı vs bulundurup, denetimlerde bunları göstermelidirler.
✔️3. İşyeri, bahçe gibi ikinci adreste, kendi hayvanları ve sokak hayvanlarına bakanlar da, MAMA, kırıntı vs bulundurup, denetimde sahipsiz hayvanlara da besleme yapacaklarını özellikle belirtmeliler.
✔️4. Hasta hayvanları tedaviye götürme zorunluluğunda veterinerden İMZALI yazı alınmalıdır.
✔️5. Ev hayvanları için, İKAMET ÖNÜ kuralına kesinlikle uyunuz.

Her hangi bir sorun yaşanması durumunda bize ulaşa bilirsiniz.”şeklinde konuştu.

Nesrin Çıtırık 0 5334458803
Nihal Kasa 0 532 272 10 10
Haydar Özkan 0 506 287 7145
Funda Bayrı Ersoy 05326154337
Barış Şengün 0 532 343 82 40
Erman Paçalı 0 532 430 26 57

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: