HATAY”LI GENÇLER SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİ

GENÇLİK MERKEZLERİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Korona virüs salgınının sadece insan hayatını değil, sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Bu süreçte sokak hayvanlarının yardımına koşan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Gençlik Merkezleri, sokak hayvanlarına düzenli olarak mama dağıtıyor.

Gençlik Merkezleri’ndeki gençler, karantina sürecinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için düzenli olarak mama dağıtımı yapıyor. Gençler, sokak hayvanları için haftanın belirli günlerinde mama, yem, yiyecek ve su bırakırken, hayvanların yaşam alanlarını da dezenfekte ediyor.

Bakan’dan Tebrik Telefonu
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise gençlerin bu çalışmalarını yakından takip ederek, gerekli tüm imkanları seferber etti. Geçtiğimiz günlerde Hatay Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi’nde görev yapan bir gençlik lideriyle telefonla görüşen Bakan Kasapoğlu, gençleri tebrik ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, Vefa Sosyal Destek Grubu’nda da yer alarak ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan gönüllü gençler ve gençlik liderlerinin bu süreçteki çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: