Hamsilos Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Hamsilos Tabiat Parkı’, Dkmp Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT incelemelerde bulundu. BAŞYİĞİT, “Sinop Özel İdaremizin personelinin görevlerini layıkıyla yaptıkları, sahanın temizliği ve güvenliği konusunda hassasiyet gösterdikleri yerinde gördük emeği olan her kese teşekkür ediyorum”dedi

Hamsilos Tabiat Parkı: Nerdedir..?
Nasıl gidilir…!!

Sinop ilinin Merkez ilçesinin Abalı köyü Akliman mevkiinde yer almaktadır. Ulaşım için, D010 No’lu Samsun-Sinop Karayolunun 3. km’ sinden Sinop-Ayancık yoluna devam edilir, bu yolun yaklaşık 5. km

Hamsilos Tabiat Parkı’, Bölge Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT incelemelerde bulundu.
Sinop Özel İdaremizin personelinin görevlerini layıkıyla yaptıkları, sahanın temizliği ve güvenliği konusunda hassasiyet gösterdikleri görüldü.

2873 sayılı Milli Parklar Kanunu’nun 3. Maddesi gereği ve Bakanlık Makamının 24.08.2007 tarih, B.18.0.DMP.0.02.01/256 sayılı oluru ile “Tabiat Parkı” olarak ilan edilmiştir. Alanı 67.9 ha olup; Alan Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde, Sinop ilinin Merkez ilçesinin Abalı köyü Akliman mevkiinde yer almaktadır. Ulaşım için, D010 No’lu Samsun-Sinop Karayolunun 3. km’ sinden Sinop-Ayancık yoluna devam edilir, bu yolun yaklaşık 5. km sinden sağa devam eden 1,4 km lik bağlantı yoluyla Akliman Yolu’na bağlanılır. Akliman Yolu’ndan 2,7 km daha devam edildikten sonra Hamsilos Tabiat Parkı’na ulaşılır.

Sinop Kent Merkezi ile Hamsilos Tabiat Parkı arası yaklaşık 14 km. olup, Sinop Merkezden kalkan Sinop-Akliman dolmuşları ile de alana ulaşmak mümkündür. Havayoluyla da ulaşım mümkün olan Sinop İli’nde havalimanının Hamsilos Tabiat Parkı’na uzaklığı yaklaşık 5,5 km’dir.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: