ESENYURTTA HAYVANSEVERLERE ÇİRKİN SALDIRILDI

İstanbul, Esenyurt’da meydana gelen olayda sokak hayvanlarına besleme yapan Talha Kaçar ve Melehat Çelik sözlü ve fiziki saldırıya uğradı

Esenyurt, Kıraç Atatürk mahallesi 2221 sokakda meydana gelen olayda. Hayvan hareketi üyeleri Talha Kaçar ve Melehat Çelik 2221 sokakda boş alanda köpeklere besleme yaptıkları sırada. Aynı sokakda oturan mahalleli besleme yapmalarına engel olması ile başlayan tartışma sonucunda.Talha Kaçar ve Melahat Çelik’e yönelik sözlü ve tehdit içerikli ifadeler kullanıldı.

Talha Kaçar ve Melahat Çelik konu ile ilgili olarak şunları söyledi.
” 2221 sokakda bulunan boş alanda köpeklere kulübe koyduk. Ancak yakın bir mesafede mahallelide çardak yaptı. Kulübe ile çardak arasında 50 metre mesafe var. Buna rağmen bir kişinin kışkırtması sonucunda yaklaşık 15 kişilik grubun sözlü taciz ve hakaretlerine uğradık. 155 şi aradık. Polis geldi ama 15 kişilik grup tehdit ve hakaretlerine devam ettiler. Polisler bu kişileri zor uzaklaştırdı.

Bi kişiler bir kişinin kışkırtması ile her fırsatda sokak hayvanlarını beslememizi istemiyor engel oluyorlar. Hayvanların boş alanda olan kulübelerini kırdılar.

Haydi programi üzerinden müracaatım oldu. Haydi polisi aradı ve olay yerine gelecekler. Bahse konu kişiler hakkında şikayetde bulunacağız. Çünkü
Bize karşı yapılan bu engelleme girişimleri hakaret ve darp boyutuna geldi.
Kaldırılan kulübelerinin yerine konulmasını ıistiyoruz.”dediler.

Namık Olgun
Mehpare Oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: