ESENYURT’TA HAVAİ FİŞEK KULLANIMINA YASAK GELDİ

Esenyurt Kent Konseyi’nin, Esenyurt Belediye Meclisi’ne sunduğu Havai Fişek kullanımının yasaklanmasına ilişkin önerge, CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP gruplarının oy birliği ile kabul edildi. Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı karar ile Esenyurt ilçe sınırları icerisinde havai fişek kullanımı yasaklandı.

Esenyurt Kent Konseyi Başkan yardımcısı ve hayvan hakları komisyon Başkanı Yusuf Ulu tarafından hazırlanan önerge, Esenyurt Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı ilk oturumunda gündeme alınarak komisyona havale edilmişti. Komisyon tarafından oylamaya sunulan önerge, mecliste grubu bulunan partilerin meclis üyelerinin oy birliği ile havai fişek kullanmına ve yasaklamasına ilişkin teklif kabul edildi.

Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ konu ile ilgili şunları söyledi. ‘Kent konseyimize bağlı olan hayvan hakları komisyon Başkanı Yusuf Ulu ve yönetimi tarafından hacai fişeklerin yasaklanması için hazırlanan önerge İnsan sağlığı hem de kuşlar açısından ciddi bir tehlike oluşturuyordu
Gavai fişeklerin yasaklanması yönündeki önergeye destek vererek oy veren CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP meclis gruplarına teşekkür ediyorum.”dedi.

Haber;Mehpare Oymak

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: