Esenyurt’da maganda köpeği vurdu

Esenyurt’un Dereyolu Kıraç mevkisi Belediye otobüs durağı karşısında meydana gelen olayda. Beyaz aracı ile seyir halindeki maganda yol kenarında. Gece adlı köpeğimizi silahla ateş ederek ağır yaralanmasına sebeb oldu.

Geceyi vuran maganda olay yerinden aracı ile hızla uzaklaştı.
Dereyolu Kıraç mevkisi Belediye otobüs durağı çevresinde besleme yapan hayvan severler.
Melahat Celik ve Ayşe Odabaşı şunları söyledi.
“Her gün düzenli olarak besleme yaptığımız.
Dereyolu Kıraç mevkisi Belediye otobüs durağı civarında beyaz bir araçdan beslemesini yaptığımız. Gece adlı köpeğimizi ateş edildigini ve kopegimizin yaralı olduğu yönünde bilgi geldi.
Hemen olay yerine geldik. Zavallı hayvan acı içerisinde kıvranıyordu.
Esenyut Belediyesi Veterinerlik müdürlüğünü aradık. Ağır yaralı Gece’yi tedavisinin yapılması için. Belediyenin rehabilitasyon merkezine aldırdık.
Gecenin tedavisi yapılırken bizler civarda bulunan kameralardan magandanın kullandığı aracı ve plakasını tespit etmeye çalışıyoruz. Çok az kaldı bu beyaz arabalı şehir eşkıyasına ulaşacağız. Allahdan korkmaz, katili ortaya çıkaracağız.
Köpeğimiz Gece çok sessiz ve uysal hiç kimseye zararı olmaz çok üzüldük. Bunu yapan caninin adalet önünde hesap vermesini istiyoruz.
Köpeğimiz Gecenin ameliyatını Veteriner hekim Mustafa Avşar bizzat yaptı. Kurşun
kalbe doğru çok derin yara açmış kaslar parçalanmış cigerler hava dolmuş çok kan kaybetmiş durumda. Tedavisi devam ediyor. Ancak hayati riskide devam ediyor. İnşallah Gece eski sağlığına kavuşur.”dediler

Haber: Talha Kaçar

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: