ESENYURT KENT KONSEYİ HAYVAN HAKLARI TEMSİLCİLERİ BU KEZ SOKAK HAYVANLARİNA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BESLEME YAPTİ..

4 günlük sokağa çıkma yasağı süresince her gün sokak hayvanlarını besleyen Esenyurt Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu bir açıklama yaptı.

Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Ulu tarafından Kent Konseyi önünde yapılan açıklamada, “Gün geçmiyor ki sokak hayvanlarına yönelik şiddet haberleri ile sarsılmayalım, içimiz yanması… Bugün yapacağımız sokak hayvanlarını besleme faaliyetini “şiddete son çağrısı” temasıyla yapacağız. Buradan sesleniyoruz, zaten zor şartlarda sokaklarda yaşamaya çalışan hayvanlara karşı şiddete son verin, ayrıca tüm ilgili kamu kurumlarına çağrımızdır; gerekli yasaları çıkarın hayvanlara yapılan şiddet kabahat değildir suç kapsamına alınmalıdır” denildi.

Yusuf Ulu, “mücadelelerinin gerekli yasalar çıkarılıncaya kadar süreceğini belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

Biliyorsunuz zor bir pandemi döneminden geçiyoruz. Bizler bu süreçte Esenyurt Kent Konseyi Hayvan Hakları temsilcileri olarak her gün yaptığımız sokak canlarının beslenmesi, tedavi ve takibi, barınma alanlarının bakımlarını yaptık. Sokak canlarımızı yanlız bırakmadık, bugün de buradan Esenyurt’un birçok bölgesine yola çıkacağız. Hem sokak hayranlarını besleyip, hep dış parazit aşılarını yapacağız

Esenyurt Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından organize edilen etkinliğe destek amaçlı Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, Genel Koordinatör Zafer Aras, Başkan Yardımcıları; Ertan Akbaba, Halis Köroğlu, Ali Kocakaya, Aytekin Çolak, Sadık Aksoy, Yavuz Selçuk, Şenol Şen, Esenyurt Veteriner Müdürü Halil Çalış, basın mensupları, sanatçılar ve gönüllüler katılım sağladılar.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: