Esenyurt Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Haklarından Çalışma Sokak, Sokak Besleme Yapıyor

Esenyurt Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Haklarının Çalışma Grubu üyeleri sokak hayvanlarının yanında

Hayvan Hakları çalışma grubun sorumlu başkanı Yusuf Ulu nun çağrısı ile Esenyurt’ taki hayvan severler ve gönüllü aktivistkerinin içinde yeraldığı 14 kişilik bir yürütme kurulu oluşturuldu ve temsilci olarak hayvan sever Ayşe Giyici seçti.

Hayvan Hakları çalışma grub Başkanı Yusuf Ulu şunları dile getirdi. “Komisyonumuz kurulalı henüz iki ay oldu. Bu süreç de Belediye ve kamu kurumlarına sokak hayvanlarının koşularının iyilestirilmesine yönelik bir çok önerge sunduk.

Ayrıca Esenyurt’ ta her mahallede gönüllü besleme yapan arkadaşlarımız var. Bu sayede hayvan hakları savunucuları ve temsilcileri ile sokak, sokak en kuytu yerlere dahi ulaşarak rutin olarak yapmış olduğumuz beslemelere devam ediyoruz

Bu faaliyetlerinin yanısıra sık, sık bir araya gelerek sokak hayranlarının koşularının düzeltilmesi ve yaşamlarının kolaylaştırılmasına ilişkin projeler hazırlıyoruz.

Covit-19 virusle mucadelede de Esenyurt’un dezenfeksiyon çalışmalarına destek oluyoruz.
Salgın nedeniyle kapanan, fabrika, restorant ve cafelerden çıkan artık yemekler ile karınlarını doyuran ve son günlerde aç kalan sokak hayvanlarımız için Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma grubu olarak çözüm yolları arıyor.

Bununla ilgili olarak mama toplama kampanyası başlattık. Çeşitli Kamu ve özel kurumların yönetimleri ile görüşerek bu olağan üstü dönemde sokak hayvanlarının koşullarının iyileşmesi icin çabalıyoruz.”şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: