Emekli Öğretmen, Hayatını Hayvanlarına Adadı

Emekli, Semra Öğretmen Sokakda yaşam mücadelesi veren kedi ve köpeklerine adadı.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan Emekli Öğretmen Semra Seyhanaksel hayatını sokak gayvanlarına adadı. Hayvansever Seyhanaksel, aldığı yiyecekler ile dağ, tepe demeden sahipsiz kedi ve köpekleri besliyor..

Birçok farklı noktada Onlarca kilometrece yol kat ederek sokak hayvanlarını besliyor.
Kedi ve köpekleri beslemek için kapı kapı gezerek destek Isteyen. Seyhanaksel aldığı yiyecek destek ile sokak canlarını besliyor.

Kedi ve köpeklerin karnını doyurmak için.
Zamanın büyük bölümünü sokakta yaşayan hayvanların beslenmesine ayıran.
Semra Seyhanaksel, Gelibolu’da Sokak hayvanlarının. “Can Dostu oldu”

Emekli Öğretmen Semra Seyhanaksel: Yaklaşık 200 sokak köpeğe bakmaya çalışıyor. Hergün besleme esnasında kedi ve köpekler sevgi gösterileri ile karşılıyor.

“O canların sevgisi çok farklı bir şey. Anlatmak mümkün değil, yaşamak lazım diye düşünüyorum herkes bu duyguyu aşamalı
Kimse sokaklarda taşla, sopayla köpekleri kovalamasın. Sokaklarda hayvanlarımız pek bir iyilik göremiyor.Allah’a biz hayvan severlere ekonomik olarak zeval vermesin ki beslememizi rahat yapalım diye Her gece dua ediyorum.”dedi

Semra Öğretmen yıllarca okuyup eğittiği öğrencileri başta olmak üzere ekonomik durumu iyi olan hayvan severlere çağrıda bulundu. “Sizler den kuru mama yardımı bekliyoruz siz mama desteği yapınki biz sokaklardaki canları doyuralım”dedi

Seyhanaksel: “Tüm Dünyayı sarsan Koronavirüs tehdidi karşısında ger türlü önlemi almaya devam edelim bu süreçten etkilenen sokak gayvanlarını unutmayalım imkanlar dahilinde kapılarımızın önlerine mama ve su bırakarak, sokak gayvanlarına destek olalım.
Bu zorlu günlerde can dostlarımız bizlere emanet.

Ülke genelinde tüm Restoran ve Kafeteryaların kapatılması, vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılması yiyecek ve içecek bulmaları daha da zorlaşan sokak hayvanları için harekete geçiniz.

Can dostlara imkanlar dahilinde her türlü desteği verelim.
Mahallemizde bulunan kedi evlerinin yanına, Parklara, Sokak Hayvanlarının Yoğun Olduğu Yeşil Alanlara Mama ve Su Bırakınız.
Sahipsiz Hayvanların Yaşam Kalitelerini Artırmaya Yönelik Çalışmalar Kapsamında Can Dostlara Yiyecek ve Su Desteğini Esirgemeyiniz.

Soğuk Havalarda ’da Onları Unutmayın Nolur.
Soğukların Yurt Genelinde Hissedildiği Şu Günlere Sokak Hayvanları Daha da Zor Bir Yaşam Mücadelesi Veriyor Eğer Kediler 6 Saat, Köpekler 17 Saat Aç Kalırsa Donarak Ölebiliyor. Tüm Pati Dostları Sağlıkla Kalınız, Sağlıkla Kalmalısınız Ki Sokak Hayvanlarımız Yaşamlarını Devam Ettirebilsin.”şeklinde konuştu

Haber: Özgür Özbek

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: