Ekin Eroğlu14 yaşında. “Koca yürekli hayvan sever”

Ekin Eroğlu 14 yaşında. İstanbul, Sancaktepe de bir kaç arkadaşı ile tamamen kendi harçlıklarını birleştirerek sokakda besleme yapan bir hayvan sever.
Ekin Eroğlu tüm hayvan severlerden destek bekliyor.

“Ben Ekin Eroğlu 14 yaşındayım 8. Sınıf da okurken sokak hayvanlarını beslemeye başladım. Şu an lise 1. Sınıfa geçtim. İleride çocuklar ile ilgili olan sevgimden ve geçmişte yaşadıklarımdan dolayı, Çocuk psikoloğu olmak istiyorum. En büyük hayalim ise ileride bir minik patiler cennetti kurmak. Bir arsa ayarlayıp bütün zor durumda olan hayvanları toplayıp bakımlarını yapmak/yuvalandırmak istiyorum.

Ben tam 1 yıl önce 24 ağustos 2019 da ilk kedimi sahiplendim. Kedimi sahiplenmem ile birlikte sürekli dışarıdaki hayvanlar ile ilgilenmeye başladım. En sonunda Sancaktepe Patileri ni kurup gerek gelen bağışlar ile gerek okul harçlıklarım ile ilk 10 kedi sonra 20 sonra 40 kedi beslemeye başladım. Şu an 54 tane kedim var ️ 4 tane bana yaklaşan köpeğim 10 tane mama verdiğim ama bana yaklaşmayan köpeklerim var. 4 köpeğimden 1’i Kap’ın öğrendiğim kadarı ile çok zor bir hayatı oldu.

2 yaşında iken İran’dan İstanbul/Sancaktepe ye geldi. 1 sene boyunca sürekli ezildi dövüldü. Dövüştürüldü. Mahalledeki bütün köpekler ondan hala korkuyor çok hayvanı öldürdü.
Ama hep yetiştirme tarzından. 3 yaşındayken bir sürü yarası olduğundan ve yoruluğundan dolayı ona bakan kişi sokağa bıraktı. O zaman 6 yaşında olan ilkokul arkadaşım ona bakmaya başladı. Manevi değer olarak birbirlerine çok alıştılar. O köpeğini çok sevdi köpeği onu çok sevdi.

Gerek 6 yaşında olduğundan gerek de bilgisizlik ve maddi durum olarak çok kötü bakıldı. Kap her gün pilav yiyor çiğ parazitli kemikler yiyor. Benim ısrarımla birlikte 6 yaşındayken kuru mamayla tanıştı. Tabii sürekli kötü ve ucuz markalar. Şu an kap 13 yaşında. Onu sokakta çok kötü bir halde buldum. Sahibi köye 1 aylığına gitmiş. Köpek uyuz olunca ben korumaya aldım.

Tedavisi yapıldı ama bir sürünü sorunu çıktı. Şu an uyuzu geçti. Yaşlılıktan dolayı gözleri %70 %80 göremiyor.. Bir de tümörü var. Şu an kanseri için veterinere götüremiyoruz düzgün bir yerde kalamıyor. Kaldığı yer pis ve sinek dolu.
Kap için kulübe ve tedavi desteği arıyoruz. Sahibi 9 gün sonra gelmesine rağmen bu köpeği Sancaktepe Paileri nin sorumluluğuna almak istiyorum. Köpeğini ne kadar sevse de gelince yine daha kötü olacak. Mama yemeyecek, tedavisi yapılmayacak. Hayatında hiç aşısı olmadı.
Kap’a baktığım 30 günde ona çok bağlandım.
Kap için tüm hayvan severlerden desteklerinizi bekliyorum.”dedi.

Haber: Tuğce Öztürk

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: