DKMP GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

DKMP GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MERKEZ TEŞKİLATIMIZ VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİMİZİN KATILIMIYLA BAŞLADI

DKMP ​Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Bütçe Değerlendirme Toplantısı, Genel Müdürlük Merkez ve Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla başladı.

Genel Müdürlüğünce yapılmış ve yapılmakta olan yatırımların görüşülüp değerlendirildiği toplantıda genel müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar daire bazında ele alınarak görüşüldü.

DKMP Genel Müdürü İsmail Üzmez, taşra birimlerinde işlerin yürütücüsü olan bölge müdürlüklerine gerekli talimatları verirken önümüzdeki dönem hedeflerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Genel Müdür İsmail Üzmez, genel müdürlük olarak tüm birimlerimizin ülkemizin tabii kaynaklarının gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini ve özellikle alan ve tür koruma noktasında doğaya hizmet edildiğini söyledi.

Genel Müdür Üzmez, 2002 yılında 175 olan korunan alan sayısının bu gün itibariyle 601’e ulaştığını ancak gayelerinin yalnızca bu rakamsal değerleri çoğaltmak olmadığını kaydetti. Aynı zamanda ilan edilen bu sahaların akılcı, etkin ve sürdürülebilir şekilde yönetiminin de sağlanması gerektiğini vurgulayan İsmail Üzmez, alanları yerinden yönetenlerin yani bölgelerin üzerine çok büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Amacımızın ülkemizin tabii zenginliğini planlı bir şekilde koruyup, yöneterek gelecek nesillere aktarabilmek ve aynı zamanda insanımızın tabiatla iç içe bir yaşam sürmesine imkân sağlamak olduğunun altını çizen Genel Müdür İsmail Üzmez “Görevlerimizi ifa ederken gereken titizliği göstermek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: