Dizi oyuncusu Burcu Özalp’dan anlamlı mesaj

Dizi oyuncusu Burcu Özalp; Corana Virüs salgını nedeni ile evde beslenen hayvanların sokağa atılmasına sert tepki gösterdi.

Özalp: “Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE) Covid-19’un evcil hayvanlardan insanlara bulaşması ile ilgili bilimsel bir kanıt yoktur. Şeklinde açıklama yapmış olup, virüs bahanesi ile evcil hayvanların sokağa bırakılması kabul edilemez bir tutumdur.


HAYVANLARINIZI LÜTFEN SOKAĞA TERK ETMEYİN

Sahiplenen ve hevesle alınan evcil hayvanların sokağa bırakılmasının da ayrı sorun olarak göze çarptığını vurgulayan Özalp. “Özellikle son günlerde Korona virüsün (Covid-19) hayvanlardan insanlara bulaştığı şeklindeki bilimsellikten uzak, yanlış bilgiler nedeniyle, insanlar can dostlarını acımadan sokaklara terk etmekte olduğunu üzülerek görüyoruz.”dedi.

CANLAR SİZDEN BİR KAP SU BİR KAP YEMEK BEKLİYOR

Burcu Özalp: “Sokak hayvanlarının sokaklar da çok zor sartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini biliyoruz.
Özellikle son günlerde küresel anlamda etkili olan covid-19 salgınında Devletimizin aldığı önlemler çerçevesinde şehrimizde ve ülkemizde bulunan kasaplar kapalı lokantalar paket hizmeti vermeye başladı.
Bu durum hayvan severlerin yiyecek bulmalarını iyice zorlaştırdı.

SİZ EVİNİZDE KARNINIZ TOK AMA BEN AÇIM

Bu anlamda tüm annelere seslenmek istiyorum. Evde kalan yemek artıklarını yada imkanları olanların satın aldıkları mamaları bina önlerine temiz bir kap su bir kap yemek bırakmalarını rica ediyorum.”dedi

Haber: BUSE AKÇAHANOĞLU

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: