Dayanışma Federasyonu Başkanı Ugan karşılık beklemeden sokak canlarının yanında olan tüm kardeşlerime selam olsun

DAYANIŞMA FEDERASYONU BAŞKANI TİMUR UGAN: “KORONA GÜNLERİNDE
CANSİPERANE, KARSILIK BEKLEMEDEN, YAŞATMA MÜCADELESİNDE OLAN TÜM KARDESLERIME SELAM OLSUN”

Dayanışma Federasyonu Başkanı Ugan: Gazete pati’ye şunları söyledi. “Sokaga çıkma yasağına 2 saat kala kimi insanlar büfeler ve mahalle bakkallarına akın edip izdiham yaparken benim telefonum kilitlendi. ” Ülkemizin dört bir yanından. Hayvan sever gönüllü arkadaşlar yarın beslemeler ne olacak canlar aç mı kalacak” diye sordular.

Bir çok vatandaşımız 2 gün de açlık dan ölecek gbi sokaklara inerken bizim arkadaşlarımız kendi boğazlarından önce sokakdaki canları düşündü. Bu insanlara: Saygı duyuyor hepsine emekleri için teşekkür ediyorum.”dedi.

Başkan Ugan: “Arayan herkese sokağa çıkma yasaklarını önceden düşünüp 8 mart 2019 da ilgili Bakanlıklara, Valilere izin talep dosyalarını gönderdiğimizi ve konunun takipçisi olacağımızı ulaştığımız herkesi devreye sokacağımızı söyledim. Sokağa çıkma yasağına 2 saat kala her ihtimale karşı yakın cevrede ulaşabildiğimiz her canı doyurun diye bildim.

SON DAKIKAYA KADAR BESLEME YAPAN KARDESLERIMİZ VAR

Birinci gün öğlene kadar girişimlerimiz sonuç verdi. İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu tüm Valilere WhatSap üzerinden sokak hayvanlarına besleme yapan gönüllülere izin verin talimatı geçiyor. Talimat bize de ulaşınca tüm gurup ve sayfalara dağıttık, kimi arkadaşlarımızı telefonla bilgilendirdik.

BU ZOR GUNLERDEN DERS VEREREK, DAHA DA GUCLENEREK CIKACAGIZ VE
KAZANACAGIZ

Bir saat içinde tüm üye ve kardeş Derneklerimiz, Danışmanlarımız, Gönüllülerimiz, şahsım tüm yönetim kurulu üyelerimiz beslemeye çıktık.
Türkiye geneli bir çok il ve ilçede binlerce tüm hayvan severler kendileri için ekmek derdine düşmeden. Sokak canlarına besleme yapmak onların karnını doyurmak için mama ve yiyecekleri yoktan var edilip besleme yaptılar.

DAYANISMAMIZ VE ORTAK AKLIMIZ İLE ZORLUKLARI YENECEĞIZ

Besleme calışmaları kimi yerde Belediye ve DKMP işbirliği ile sürdü yasak boyunca beslemeler yapıldı. Her bölgeden yüzlerce fotoğraf yağdı. Hepsini video haline getirip korona günlerinde biz ne yaptık şeklinde yayınlayacağız. Bu özveri hikayesi burda bitmeyecek. Önümüzdeki hafta sonu sokağa çıkma yasağında da tüm gücümüzle, güç birligimizle son nefesimize kadar devam edeceğiz.”dedi

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: