Çubuk Belediyesi barınağında 8 köpeğin kuyruğunu kestiler

Çubuk Belediyesine ait hayvan barınağında 8 yavru köpeklerin kuyruklarının kesilmesine tepkiler dinmiyor

Hayvanseverlerin sosyal medya tepki göstermesi üzerine Çubuk Belediye Başkanı​ Baki Demirbaş, yapmış olduğu açıklamada. Sağlık İşleri Müdürü’nün açığa alındığı, görevli bir kişinin de işine son verildiği belirtildi.

Çubuk Belediyesi’ne ait hayvan barınağında bulunan bakıma muhtaç 8 adet yavru köpeğin kuyruklarının, barınakta görevli bir personel tarafından kesildiği. Kuyruğu kesilen bir köpeğin öldüğü iddia edildi.

Barınağa ziyaret eden hayvanseverler tarafından vicadanları sızlatan olay karşısıda şok olan hayvanseveler barınakda kuyruğu kesilmiş köpeklerin fotoğraf ve videolarını çekip sosyal medya hesaplarında paylaşması ileTürkiye ayağa kalktı. Hayvanseverler barınakta nöbet tutmaya başladı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve konuyla ilgili taviz verilmeyeceği belirten. Başkan Demirbaş şunları söyledi. “Önceki gün ilçemizdeki doğal yaşam parkındaki sokak hayvanlarına yönelik asla tasvip etmeyeceğimiz, bizleri ve kamuoyunu ciddi şekilde rahatsız eden uygulamalar yapıldığı şeklinde çıkan görüntüler bizi derinden üzmüştür. Çok hassas olduğumuz, asla tasvip etmeyeceğimiz ve kamuoyunda da haklı olarak ciddi hassasiyet oluşturan söz konusu olayla ilgili derhal soruşturma başlatılmış, konuyla ilgili Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürü açığa alınmıştır. Ayrıca barınaktaki sokak hayvanların beslenmesi ve bakımıyla görevli bir kişinin de iş akdine son verilmiştir. Canlarını aziz bildiğimiz can dostlarımız sokak hayvanlarına karşı yapılan bu ve buna benzer olaylara ilçemizde kesinlikle müsaade edilmeyeceği hususunu kamuoyunun bilmesini isteriz.”dedi.

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: