Çin’in insanlık dışı Yulin Festivali olan hayvan katliamına hayır!

Yüz yıllardır bütün dünya insanlarının yüreklerini derinden yalayan bir katilam var adına festival diyorlar. Çin’de yine 21 haziran da Yulin katilamı başlıyor. Yüzbinlerce kedi ve köpek kafalarına taşlarla vurularak, yakılarak her türlü işenceler yapılarak katlediyorlar. Ve Çin bu insalık dışı katliamı 30 hazirana kadar sürdürüyorlar.

Bu vahşet olayına nedense tüm dünya hükümetleri sessiz kalıyorlar. Coronanın kötü yanları Maalesef çok fakat dogadaki hayvalar güvendeler. Herkes şunun farkına varmalıdır. Hayvanların yok oldugu bir dünyada insan denen ırkında yaşama şansı sıfıra iner. İnsalık olarak son yüzyılarda doga katilamları yaptık ormanları ateşe verip orada yaşayan canlıklaları yok ettik.

Yine dogayı katledip gökdelenler apartmanlar villar evler yaptık ve dogayı katlederken milyar dan fazla camlıyıda katlettik. Suskunluk hiç bir şeye çare değildir ve çözüm getirmedi getirmeyecek.

Çin de yaşanan ve adına festival denen bu Yulin katliamı için lütfen herkes sesini yükseltsin. Sosyal medya tüm dünyada gündem yaratmayı başarıyor. Sosyal medya hesaplarınızda hadi biz bu katliama karşı hep birlikte bir eylem başlatalım…

Türkçe “Hey Çinliler Yulin denen hayvan katlima son verin”

İngilizce “Hey Chinese, end the animal slaughter called Yulin” Fransızca “Hé les Chinois, mettez fin au massacre des animaux appelé Yulin” Çince “嘿中國,結束叫玉林的動物屠殺” İspanyolca “Hola chino, termina la matanza de animales llamada Yulin” İtalyanca “Ehi cinese, finisci il massacro di animali chiamato Yulin” Arapça “مرحبًا أيها الصينيون ، قم بإنهاء ذبح الحيوانات المسمى ” Almanca “Hey Chinesen, beenden Sie das Schlachten von Tieren namens Yulin” Rusça “Эй, китаец, покончи с бойней животных по имени Юйлинь”

Bu dillerde dünyanın büyük çoğuluğu bu eyleme katılır.

Haber Tunç Erden Yakar

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: