ÇİL KEKLİK YAVRULARI GÜVENDE

Van”ın Gevaş ilçesi Balaban Mevkiinde, Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı personeli trafik denetimleri esnasında durdurdukları M.T adlı şahsın aracında 5 adet yavru Çil Keklik bulundu. M.T hakkında yasal işlem yapılarak M.T. adlı şahsa 1.575,00 TL İdari para cezası, 5.640,00 TL Tazminat kararı alındı.
Çil Keklikler Van dkmp ekiplerine teslim edilerek korumaya alındı.
Yavru çil keklikler büyümelerinin ardından doğaya salınacak.

PUHU TEDAVİ ALTINA ALINDI

Van”ın Muradiye İçesinde duyarlı vatandaşlar tarafından bulunan yaralı Puhu ve Yavru Kaya Güvercini ve Tuşba ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan ve annesi olmadığı tespit edilen 5 adet Yavru Kukumav, bakım vede beslenmeleri yapmak üzere bir süre misafir edilecek.

YAVRU KAYA GÜVERCİNİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

YAVRU KUKUMAV’LAR TEDAVİ ALTINA ALINDI
Van”ın Tuşba ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan ve annesi olmadığı tespit edilen 5 adet Yavru Kukumav, bakım vede beslenmeleri yapmak ve bir süre misafir etmek üzere 100.Yıl Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne teslim edildi

LEŞ KARGASI TEDAVİ ALTINA ALINDI

Gürpınar İlçesi Van Et Anadolu Lisesinde öğretmen olarak görev yapan Metin AYŞİN tarafından yaralı olarak bulunan Leş Kargası, tedavisi yapılmak üzere 100.Yıl Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne teslim edildi tedavisi ve bakımları yapılacak olan kanatlılar iyileşmesinin ardından doğaya salınacak.

 

Bir Cevap Yazın

× WhatsApp Destek
%d blogcu bunu beğendi: